Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Naczynie IGOR do podawania kawioru RENE LALIQUE Francja

Strona głównaKOLEKCJONERNaczynie IGOR do podawania kawioru RENE LALIQUE Francja

dostępność: 1

img_20220305_091026.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Lalique może z dumą spoglądać na swoją przeszłość. To sto trzydzieści lat wiedzy, doświadczenia i inwencji twórczej zapisanych na kartach francuskiej Art de vivre. Sto trzydzieści lat tworzenia ponadczasowych dzieł sztuki: figurek, abażurów, mebli, biżuterii, zapachów i wielu innych przedmiotów – wszystko produkowane we Francji. Jej niekwestionowany mistrz René Lalique – projektant, jubiler Art Nouveau, twórca szkła artystycznego epoki Art Deco - był jedną z najznakomitszych osobowości francuskiej sztuki dekoracyjnej oraz największym kreatorem biżuterii pod koniec XIX wieku. Swój talent rozwijał pracując dla znakomitych jubilerów, takich jak Cartier i Boucheron. Całkowicie odmienił tę sztukę, łącząc różnorodne materiały: emalię, róg, kość słoniową, masę perłową i kamienie półszlachetne, uzyskując wielkie bogactwo form i kolorów. Miał trzy podstawowe źródła inspiracji: florę, faunę i kobiece ciało. W tym przypadku marka składa hołd faunie- tworząc zjawiskowy kryształ IGOR, służący eleganckiemu serwowaniu kawioru, gdzie kryształowe ryby to główna dekoracja tego wyjatkowego naczynia. Przedmiot składa się z dwóch mis, z których ta większa stanowi pojemnik na lód, schładzając- ta mniejsza- służącą ekspozycji kawioru. Kolejnym elementem dekoracyjnym jest srebrny stelaż podtrzymujący mniejszą misę nad pojemnikiem na lód. To eleganckie naczynie noszące dumną nazwę "Igor", zostało zaprojektowane przez Marie-Claude Lalique  w 1969r. i z powodzeniem jest produkowane do dziś.

Stan zachowania uznaje się za bardzo dobry. Naczynie jest niezwykle ekskluzywne i stanowi niezwykła i ponadczasową ozdobę stołu. Przedmiot posiada oryginalną sygnatorę widoczną na spodzie większej i mniejszej misy.

 

Wymiary:

wysokość:27cm

średnica dużej misy: 19cm

średnica małej misy: 11cm

Numer katalogowy: 4560

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Ze względu na to, jaki jest skład masy porcelanowej i jak się ją wytwarza, porcelanę europejską dzieli się na porcelaną twardą typu miśnieńskiego i porcelanę miękką, typu francuskiego. ... więcej