Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Figurka BACCARAT kryształ FRANCJA

Strona głównaBaccaratFigurka BACCARAT kryształ FRANCJA

dostępność: 1

img_20220531_104045.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Uroczy bibelot kolekcjonerski,przedstawiający dwa przytulone do siebie koty, pochodzący z ze znanej w świecie, manufaktury Baccarat,produkującej najwyższej jakości przedmioty z zakresu sztuki użytkowej, wykonane z kryształu. Figurka posiada oryginanie zachowaną etykietę marki oraz widoczną na spodzie syganturę.Stan zachowania określa się jako bardzo dobry i godny polecenia.

Wymiary:

wysokość: 5,5cm

rozpietość podstawy:4cm

 

Wszystko zaczęło się w małej wiosce Baccarat w północno-zachodniej Francji, gdzie biskup chciał sprowadzić pracę dla mieszkańców miasta i uzyskał na to pozwolenie na mocy dekretu królewskiego od króla Ludwika XV, co doprowadziło do otwarcie fabryki do produkcji wyrobów szklanych.

W 1816 roku, 52 lata po założeniu huty szkła, przemysłowiec Eme-Gabriel DArtig przejął firmę produkcyjną i uruchomił piec do produkcji szkła. W 1839 roku stworzyli pierwsze w historii kolorowe wyroby kryształowe i od tego czasu i – czarnym kryształem.

W latach 1855-1978 marka Baccarat trzykrotnie zdobywała złote medale na światowych wystawach. W połowie lat 80. zaczęły otwierać się filie w Azji i Ameryce. Marka była również dość popularna wśród rosyjskich carów. W 1900 roku jeden z trzech pieców firmy zatrudniał blisko tysiąc robotników zajmujących się realizacją zamówień kryształów pochodzących z Imperium Rosyjskiego.

Numer katalogowy: 4686

Baccarat

cena: 449.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4686

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile warta jest najdroższa filiżanka na świecie? Cóż, odpowiedź na to pytanie wręcz zwala z nóg, bo mówimy w tym przypadku o kwocie sięgającej ... więcej