Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Okazała bursztynowa zawieszka z łączeniem ze złota

Strona głównaBIZUTERIA I MODAOkazała bursztynowa zawieszka z łączeniem ze złota

dostępność: 1

img_20190429_162237_1.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Bursztyn, jantar, amber- posiada wiele nazw, ale jest fascynującym kamieniem, która bardzo silnie kojarzony jest właśnie z naszym krajem. Owa fascynacja nie tylko związana jest z tym jak wielkie daje możliwości obróbki i jakie cudeńka powstają przy jego uzyciu w pracowniach jubilerskich, ale równie niezwykły jest fakt, że ten rodzaj surowca powstaje wciąż "żywy", mimo tego,iż powstał 40milionów lat temu, wciąż zachodząw nim procesy twardnienia. Bursztyn to nic innego jak skamieniała żywica drzew iglastych. Od zawsze był on uważany za kamień magiczny, przyjazny człowiekowi, i był przez niego wykorzystywany nie tylko do celów zdobniczych i użytkowych, ale także leczniczych. Do dziś panuje przekonanie, że bursztyn leczy wiele chorób, głównie tarczycy i dróg oddechowych.

Prezentowany przez nas bursztyn stanowi, połączenie tego naturalnego surowca ze złotem, z którego wykończone jest łączenie, umożliwiające powieszenie go na szyi. Bursztyn prezentuje sie bardzo okazale, jest stosunkowo duzy , gdyż mierzy 6cm długości i ma kształ łezki. Równie efektowne jest samo "wnętrze" jantaru- promienie słońca, bo tak określany jest ten wzór, idealnie określa pięknie mieniące się wewnątrz drobinki miodowego złota.

Stan zachowania określa się na bardzo dobry. Zawieszka może stanowić efektowny i niezapomniany prezent dla damy bliskiej sercu.Serdecznie zachęcamy do zakupu.

 

Wymiary:

długość: 6cm

szerokość u dołu: 3,5cm

Numer katalogowy: 2813

BIZUTERIA I MODA

cena: 690.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2813

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 103
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
"Christofle" i Polska. Mało kto wie, że historia firmy "Christofle", nierozerwalnie łączy się z Polską. Przez stulecia, na przemian konkurując i współpracując z warszawskim Fragetem, ... więcej