Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Okulary VUARNET Skilynx

Strona głównaBIZUTERIA I MODAOkulary VUARNET Skilynx

dostępność: 1

img-20190510-wa0015.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Vuarnet to awangardowy optyk, namiętny amator jazdy na nartach, zrewolucjonizuje świat okularów, wynajdując wyjątkowe szkło, które może zarówno chronić go na stokach, jak i zapewnia wyraźną wizję ulgi w pochmurnej pogodzie.

W 1957 roku Roger Pouilloux, awangardowy optyk i entuzjasta narciarstwa, wymyśla rewolucyjne obiektywy Skilynx.

Było to po spotkaniu z francuskim optykiem, które w 1959 r. Doprowadziło do powstania legendarnej marki VUARNET. Podczas tego spotkania optyk Roger Pouilloux podarował francuskiemu mistrzowi narciarstwa model okularów przeciwsłonecznych 02 jako wyraz swojego podziwu. Tam okulary przeciwsłoneczne, wyposażone w świetliste szkła mineralne Skilynx, umożliwiły Jeanowi Vuarnetowi dalszą poprawę jego wydajności. Podkreślą kontrasty i poprawią postrzeganie głębokości podczas szybkiego zjazdu na nartach wzdłuż stoków Squaw Valley, kilka miesięcy później, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1960 roku.

Po tym zwycięstwie dwaj mężczyźni, którzy dzielili wspólną pasję do wydajności, zawarli przyjaźń i postanowili połączyć siły, tworząc markę, która wpisuje się w ich wizję: innowację, wysoką wydajność i francuską elegancję. Narodziła się marka VUARNET.

Stan zachowania przedmiotu wymaga zastosowania zabiegów renowacyjnych. Produkt stanowi przede wszytskim wartość kolekcjonerską dla wszytskich miłośników narciarstwa i zastosowania nietypowych innowacji w sporcie.

 

 

 

Numer katalogowy: 2973

BIZUTERIA I MODA

cena: 990.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2973

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Europejczycy zaczęli produkować porcelanę dopiero na początku XVIII w. - stało się tak dzięki Augustowi Mocnemu, który uwięził swojego alchemika w laboratorium w zamku pod Miśnią i pod ... więcej