Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Turkusowy talerz ozdobny Decor a la Main France Logwy Majolika

Strona głównaCERAMIKA FAJANSTurkusowy talerz ozdobny Decor a la Main France Logwy Majolika

dostępność: 1

img_20190401_174536.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentowany talerz dekoracyjny, to piekny przykład  tradycyjnej francuskiej ceramiki ozobnej. Talerz pochodzi z początku XX wieku, w sygnaturze krzyż lotaryński stosowany do 1955 roku i napis Decore a la Main, Emaux de Longwy . W okresie II Wojny Światowej ten rodzaj krzyża był mi.in. symbolem wolnej Francji. Okrągły talerz marki posiada śmiałą i żywą kolorystykę. Środek przedmiotu zdobi piękna rajska papuga, siedząca na równie egzotycznym drzewie. Liczne złocenia i głeboki kolor klasycznego dla marki turkusu, robią gigantyczne wrażenie. Talerz wykonany w tradycyjny sposób- z obfitą polichromową emalia na ceramice Majolika.

Stan zachowania uznaje sie za doskonały- co stanowi rzadkie znalezisko na rynku kolekcjonerskim.

 

Wymiary:

średnica: 25cm

Numer katalogowy: 2759

CERAMIKA FAJANS

cena: 499.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2759

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile warta jest najdroższa filiżanka na świecie? Cóż, odpowiedź na to pytanie wręcz zwala z nóg, bo mówimy w tym przypadku o kwocie sięgającej ... więcej