Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Wiejski dzbanek Zell Harmersbach kolekcja "Hahn und Henne"

Strona głównaCERAMIKA FAJANSWiejski dzbanek Zell Harmersbach kolekcja "Hahn und Henne"

dostępność: 1

img_20220917_103428.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Przedstawiamy fantastyczny dzbanek w wiejskim stylu wyprodukowany przez niemiecka manufakture Zell Harmersbach z kolekcji "Hahn und Henne" (niem. kogut i kura).

Produkt jest przedmiotem kolekcjonerskim. Wykonany z najwyższej jakości ceramiki, ręcznie formowany i malowany w przyjemne, ciepłe kolory.

Dzbanek o bardzo prostej formie, pomalowany na jasno-żółty kolor z ciekawym ciemno-zielonym obramowaniem na obrzeżu częsci wlewu. Ozdobiony został rustykalnym wzorem czarnej kury i koguta co nadaje mu wspaniały, wiejski klimat.

Stan zachowania uważa się za dobry, z normalnymi śladami używania. Posiada uszczerbek u podstawy widoczny na jednym ze zdjęć.

Wymiary:

wys. 18cm

śr. wlewu 9,5cm

śr. podstawy 12cm

poj. 1L

Kolekcja jest projektem głównego malarza Zell Keramik Karla Schoenera, który namalował słynnego koguta i kurę dla swojej córki z okazji jej urodzin. Pierwotnie kolekcja miała być produkowana dla dzieci, ale ponieważ cieszyła się dużą popularnością także w starszym gronie zaczęto produkcję ceramiki stołowej, która może pochwalić się niesamowitym uznaniem.

Firma została założona w 1794r przez Josefa Antona Burgera i jest najstarszą fabryką ceramiki położoną w małym miasteczku w Schwarzwaldzie. Projekt "Hahn und Henne" szybko zdobył uznanie wśród ludzi i rozsławił markę na cały świat.

Numer katalogowy: 4831

CERAMIKA FAJANS

cena: 390.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4831

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zainteresowanie porcelaną było tak wielkie, że Europejczycy bardzo chcieli poznać sekret jej wytwarzania. Udało się to dopiero po wielu latach. Największych starań w tym kierunku dokładali ... więcej