Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Wiejski mlecznik i cukiernica Zell Harmersbach "Hahn und Henne"

Strona głównaCERAMIKA FAJANSWiejski mlecznik i cukiernica Zell Harmersbach "Hahn und Henne"

dostępność: 1

img_20220919_120345.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Uroczy mlecznik i cukiernica w wiejskim stylu wyprodukowany przez niemiecką manufakturę Zell Harmersbach z kolekcji "Hahn und Henne" (niem. kogut i kura).

Produkt jest przedmiotem kolekcjonerskim. Wykonany z wysokiej jakości ceramiki, ręcznie formowany i malowany w przyjemne, ciepłe kolory.

Cukiernica w kolorze jasno-żółtym z fajnym ciemno-zielonym obramowaniem przy obrzeży wlewu. Ozdobiona z przodu rustykalnym wzorem czarnej kury i koguta co nadaje jej wspaniały, wiejski klimat. Pokrywka zakończona urzekającą ciemno-zieloną kuleczką.

Mlecznik oczywiście w tej samej kolorystyce, z kogutem na czele.

Kolekcja jest projektem głownego malarza Zell Keramik Karla Schoenera, który namalował słynnego koguta i kurę dla swojej córki z okazji jej urodzin. Pierwotnie kolekcja miała być produkowana dla dzieci, ale ponieważ cieszyła się dużą popularnośią także w starszym gronie zaczęto produkcje ceramiki stołowej, która do dziś może pochwalić się niesamowitym uznaniem.

Firma została założona w w 1794r przez Josefa Antona Burgera i jest najstarszą fabryką ceramiki położoną w małym miasteczku w Schwarzwaldzie. Projekt "Hahn und Henne" szybko zdobył uznanie wśród ludzi i rozsławił markę na cały świat.

Stan zachowania jest bardzo dobry, z normalnymi śladami używania. Gorąco polecam !

Wymiary MLECZNIK:

wys. 7cm

śr. wlewu 6,5cm

śr. podstawy 7cm

poj. 150ml

Wymiary CUKIERNICA:

wys. 9cm

śr. wlewu 6cm

śr. podstawy 9cm

Numer katalogowy: 4834

CERAMIKA FAJANS

cena: 189.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4834

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile warta jest najdroższa filiżanka na świecie? Cóż, odpowiedź na to pytanie wręcz zwala z nóg, bo mówimy w tym przypadku o kwocie sięgającej ... więcej