Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Serwis do kawy/herbaty MIŚNIA Green Indian Flower 6os. UNIKAT

Strona głównaDZBANEK MLECZNIK CUKIERNICASerwis do kawy/herbaty MIŚNIA Green Indian Flower 6os. UNIKAT

dostępność: 1

misnia.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy zjawiskowy serwis do kawy/herbaty, stworzony z najwyższej jakości, miśnieńskiej porcelany. To co go wyróżnia to  zielone  kwiaty, ręcznie malowane w indyjskim wzorze z zielonymi liśćmi i eleganckie złote wykończenia. Każdy z elementów jest wykonany z niebywałą precyzją i finezją.Filiżanki posiadają nieregularne ranty,oblane złotem- podobnie jak spodeczki z nieco wyższym stanem. Ponadto serwis tworzą cukiernica, mlecznik,komplet 6talerzyków deserowch oraz taca.Nawiększe wrażenie robi garnitur wraz z przepiękną tacą zdobioną reliefowym wzorem kokardy, umieszczonej po obu stronach naczynia. Dzbanek i cukiernica posiadają trójwymiarowe różane zdobienie na pokrywie.  Zestaw pochodzi z XX wieku, prawdopodobnie powstał w okolicach 1940roku, a jego autentyczność potwierdza sygnatura  2-óch skrzyżowanych, kobaltowych szabli, widoczna na spodzie naczynia- 2 przekreślenia informują nas,iz porcelana nalezy do II gatunku porcelany. Serwis prezentuje się imponująco .

Stan zachowania tego wyjątkowego przedmiotu, zważywszy na jego wiekowość- określa się jako bardzo dobry. Serwis wygląda na nieużywany.

Wymiary:

Filiżanka: wysokość: 7cm, średnica wylewu: 8,5cm, średnica podstawy:3,5cm, pojemność filiżanki: 200ml,

średnica spodka:14,5cm, wysokość spodka:3cm, średnica talerzyka deserowego:18cm

Mlecznik: wysokość:10cm, średnica wylewu:5,5cm, średnica podstawy:4,5cm,pojemność: 300ml

Cukiernica: wysokość:10,5cm,średnica wylewu:10cm, średnica podstawy:5,5cm

Dzbanek: wysokość:24,5cm, średnica wylewu:5,5cm, średnica podstawy:8cm, pojemność: ok.1300ml

Taca: długość: 40cm, szerokość: 28cm

Porcelana miśnieńska to pierwsza europejska porcelana z twardej masy. Została opracowana w 1708 roku przez Ehrenfrieda Walther von Tschirnhaus. Po jego śmierci, Johann Friedrich Böttger kontynuował dzieło von Tschirnhausa i wprowadził ją na rynek. Produkcja porcelany w Miśni, rozpoczęła się w 1710 roku i przyciągnęła artystów i rzemieślników, do działającego do dziś jako Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen GmbH. Jej charakterystyczne logo, skrzyżowane miecze, zostało wprowadzone w 1720 roku w celu ochrony produkcji- znak skrzyżowanych mieczy jest jednym z najstarszych istniejących znaków towarowych

Numer katalogowy: 3920

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Nazwę porcelana użył ponoć po raz pierwszy Marco Polo w XI wieku podczas swojego pobytu w Chinach. Zobaczył porcelanę i nazywał ją porceletta. Porceletta to po polsku porcelanki, czyli nazwa ... więcej