Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Filiżanka do espresso LE TALLEC Francja (Paryż)

Strona głównaFILIZANKIFiliżanka do espresso LE TALLEC Francja (Paryż)

dostępność: 1

20231013_130506.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy niezwykle urodziwą filiżankę do espresso wyprodukowaną przez francuską manufakturę Le Tallec z Paryża.

Filiżanka została wykonana z bardzo wysoko gatunkowej porcelany. Malowana ręcznie na uroczy jasno-różowy kolor z cudownym kwiatowym dekorem w zywych, barwnych kolorach oraz z dodatkami przepięknych złoceń. Sygnowana na spodzie z dopiskiem, że została w całości ręcznie malowana przez Le Tallec w Paryżu.

Porcelana Le Tallec nie jest już produkowana więc ma duże znaczenie kolekcjonerskie !

Stan zachowania uważa się za bardzo dobry.

SERDECZNIE POLECAM I ZAPRASZAM DO ZAKUPU !

Wymiary:

wys. 6cm

śr. wlewu 5cm

śr. podstawy 3,5cm

poj. 100ml

śr. spodka 10cm

Camille Le Tallec był francuskim rzemieślnikiem i artystą zajmującym się porcelaną. Urodzony w Paryżu z bretońskiego pochodzenia Lorient i Pikardów. Ukończył w 1929r Ecole du Louvre w Paryżu pisząc pracę magisterską na temat porcelany Nast z XVIII w. W 1930r przejąl rodzinną pracownię ręcznie malowanej porcelany założoną w Belleville w Paryżu. W ciągu 30 lat pracownia stworzyła ręcznie malowaną porcelanową zastawę stołową dla znanych osobistości takich jak między innymi królowa Elżbieta II z Wielkiej Brytani, królowie Mohammed V i Hassan II z Maroka. W 1961r Le Tallec rozpoczął owocną współpracę z firmą produkującą srebro i biżuterię - Tiffany & Co. Zaprojektowali razem udane, oryginalne i prywatne wzory porcelany, które można zobaczyć zarówno na Viaduc des Arts przy promenadzie w 12 dzielnicy Paryża, jak i we wszystkich sklepach Tiffany w Stanach Zjednoczonych. W 2000r zostało przyjęte na członka Grands Ateliers de France (pięćdziesięciu najlepszych studiów we Francji) Camille niestety zmarł i manufaktura już nie funkcjonuje.

Numer katalogowy: 5291

FILIZANKI

cena: 490.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 5291

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Nazwę porcelana użył ponoć po raz pierwszy Marco Polo w XI wieku podczas swojego pobytu w Chinach. Zobaczył porcelanę i nazywał ją porceletta. Porceletta to po polsku porcelanki, czyli nazwa ... więcej