Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Filiżanka do espresso ROSENTHAL Chrysantheme "Cacilie"

Strona głównaFILIZANKIFiliżanka do espresso ROSENTHAL Chrysantheme "Cacilie"

dostępność: 1

20230921_120859.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy przepiękną filiżankę do espresso ze spodkiem wyprodukowaną przez znaną na całym świecie i bardzo cenioną, niemiecką manufakturę Rosenthal z kolekcji Chrysantheme Cacilie.

Zestaw wykonany został z bardzo wysoko gatunkowej porcelany w kolorze białym udekorowany niesamowicie pięknym motywem kwitnących róż, ktory nawiązuje do róży św. Cecylii. Dodatkowo dekorowane złoceniami. Sygnowane na spodzie znakiem z lat 1887r-1904r.

Stan zachowania uważa się za dobry, jednak złocenia posiadają już przetarcia. Wszystko widoczne jest na zdjęciu.

SERDECZNIE POLECAM I ZAPRASZAM DO ZAKUPU !

Wymiary:

wys. 6cm

śr. wlewu 5cm

śr. podstawy 3,5cm

poj. 100ml

śr. spodka 11cm

ROSENTHAL to jedna z najbardziej znanych fabryk porcelany na świecie. A wszystko zaczęło się od Philippa Rosenthala, ktorego życie od najmłodszych lat kręciło się wokół porcelany. Po powrocie z Ameryki gdzie zajmował się handlem do Niemiec w 1879r  założył własną malarnię porcelany w Zamku Erkersreuth Firma błyskawicznie się rozniosła, a 10 lat póżniej założył własną fabrykę porcelany w Selb. Sekret jego sukcesu tkwi w perfekcyjnym wykonaniu, wyjątkowej atrakcyjności i modzie. Pragnął on, aby jego produkty były dostępne także dla zwykłych ludzi. Trudno sobie wyobrazić co jeszcze mógłby osiagnąć gdyby do władzy nie doszedł Hitler...Z powodu swojego żydowskiego pochodzenia został odsuniety od własnego biznesu, a kiedy zmarł przejęli go naziści i podobno czerpali z tego gromne zyski. Na szczęście po zakończeniu wojny w 1950r marka Rosenthal wróciła we właściwe ręce. Przejął ją nie kto inny jak jego syn Phillip Rosenthal, który odziedziczył po ojcu zmysł estetyczny, zamiłowanie do sztuki oraz smykałkę do biznesu.

Numer katalogowy: 5259

FILIZANKI

cena: 299.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 5259

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zainteresowanie porcelaną było tak wielkie, że Europejczycy bardzo chcieli poznać sekret jej wytwarzania. Udało się to dopiero po wielu latach. Największych starań w tym kierunku dokładali ... więcej