Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Filiżanka model Mythos Rosenthal II gatunek

Strona głównaFILIZANKIFiliżanka model Mythos Rosenthal II gatunek

producent: Rosenthal

dostępność: 9

img_20210129_121907.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Paul Wunderlich, projektant tej znakomitej kolekcji,w  zręczny sposób odpowiada na pytanie- czy człowiek może istnieć bez sztuki?-mówiąć: "Tak, tylko że nie opłaca się to żadnej ze stron"...Sztuka ma inspirować, wprawiać w zachwyt i tak jak ten piękny serwis z kolekcji "Mythos"-pobudzać wyobraźnię i cieszyć oko swym niebanalnym designem. Marka Rosenthal postrzega produkcję porcelany jako działalnośc artystyczną, co owocowalo i owocuje, współpracą z wieloma znanymi nazwiskami ze świata kultury i sztuki. Kolekcja "Mythos" Paula Wunderlicha to jedna z najoryginalniejszych form, jakie kiedykolwiek powstały w tej niemieckiej wytwórni. Posiadana przez nas filiżanka ze spodkiem , posiada piękne relefowe zdobienie, w postacy rozpiętych skrzydeł, stanowiących uchwyt filiżanki.  Naczynie, łączy sztukę piękną z tą użytkową. Porcelanowe skrzydełka, to akcent, który wzbudza nawiększy zachwyt, wśród wielbicieli marki. Sam Gianni Versace zainspirowany projektem Wunderlicha stworzył kolekcję Medusa, również dostępna w naszej Galerii.

Stan zachowania produktu uznaje się za bardzo dobry.Filiżanka nie posiada sygnatury i należy do II gatunku porcelany , produkowanej przez tą znakomitą niemiecką wytwórnię. Jak każde dzieło sztuki, produkt był użytkowany z należytym szacunkiem, przez poprzedniego właściciela-dlatego produkt nie nosi śladów użytkowania. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą i materiałem fotograficznym.

Wymiary:

wysokość:9,5cm

pojemność: 200ml

średnica wylewu: 8,5cm

średnica podstawy: 4cm

średnica talerzyka: 14,5cm

 

 

 

Historia manufaktury Rosenthal, jednej z najbardziej znanych fabryk porcelany na świecie, sięga swoimi korzeniami 1879 roku, kiedy to młody Philipp Rosenthal zakłada malarnię porcelany w Zamku Erkersreuth (niedaleko Selb w Bawarii). Nieograniczona wyobraźnia i determinacja właściciela, idąc w parze z rozkwitem gospodarczym i kulturalnym Cesarskich Niemiec, przyczyniają się w krótkim czasie do rozpoczęcia produkcji własnych wyrobów (1889), by na początku XX wieku, poprzez przyłączenie kilkunastu fabryk, (m. in. Jacob Zeidler & Co., Thomas & Co. w Marktredwitz, Selb-Plössberg), stać się jedną z największych wytwórni w Europie.

Jej sztandarowe dzieła obejmują m.in. historyzujące serwisy o bogatej plastyce inspirowane dekoracją rokokową; historyzujące filiżanki i wazony (projektowane przez samego założyciela fabryki  oraz, podążające w stronę stylistyki secesyjnej, naczynia z linii Pâte sur Pâte (1899).

Numer katalogowy: 3823

FILIZANKI

cena: Sprzedane

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3823

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
"Christofle" i Polska. Mało kto wie, że historia firmy "Christofle", nierozerwalnie łączy się z Polską. Przez stulecia, na przemian konkurując i współpracując z warszawskim Fragetem, ... więcej