Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Unikatowa Filiżanka Miśnia Smok

Strona głównaFILIZANKIUnikatowa Filiżanka Miśnia Smok

producent: Misnia

dostępność: 1

p1270845396.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy kolejną zjawiskową filżankę z królewskiej manufaktury z Miśni. Zestaw składający się z filiżanki i wysokiego spodka, został wykonany z białej porcelany. Zarówno filiżanka, jak i spodek mają faliste krawędzie, a miseczka ma skręcony uchwyt ze splecionych gałęzi, okraszonych złotem, pdobnie jak ranty naczyń. Oba przedmioty  są  ręcznie malowane, wspaniałym czerwonym wzorem "Hofdrachen" (smoczego dworu), który do 1918 roku był produkowany wyłącznie dla saksońskiego dworu królewskiego. W kulturze chińskiej czerwony smok symbolizuje dobrobyt, siłę i dobre feng-shui. Tak więc wszystkie elementy sprzed tego czasu były używane przez członków rodziny królewskiej, szczególnie te z XVIII wieku, ponieważ było ich wtedy mniej.

Stan zachowania uznaje się za bardzo dobry,mając na uwadzę jego wiekowość i wartośc historyczną i kolekcjonerską. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem fotograficznym.

Wymiary:

Filiżanka:średn:6,3 cm,z uszkiem 8 cm

Spodek;średnica:10,5 cm ,Wys:2,5 cm

Numer katalogowy: 3194

FILIZANKI

cena: 690.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3194

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Tajemnica weneckiego MURANO. Szklane towary z Wenecji, których sława obiegła cały świat, były niegdyś, do tego stopnia pożądanym towarem,że wenecki senat w XIII, pod pretekstem ... więcej