Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Zestaw śniadaniowy Furstenberg

Strona głównaFILIZANKIZestaw śniadaniowy Furstenberg

producent: Furstenberg

dostępność: 1

20231003_135455.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy unikatowy zestaw śniadaniowy wyprodukowany przez znakomitą, cenioną na całym świecie, niemiecką manufakturę Furstenberg.

Zestaw wykonany został z porcelany najwyższego gatunku. Składa się z filiżanki, spodka i talerzyka deserowego. Bardzo prosta forma. Malowany na cudowny, matowy, pastelowy odcień szarego z przepięknym, barwnym motywem kwiatowym oraz dodatkami złoceń.

Stan zachowania uważa się za bardzo dobry.

Serdecznie polecam i zapraszam do zakupu !

Wymiary:

wys. 7cm

śr. wlewu 7,5cm

śr. podstawy 4cm

poj. 200ml

śr. spodka 15cm

śr. talerzyka deserowego 19cm

FURSTENBERG - druga po miśnieńskiej, najstarsza, wciąż działająca w pierwotnym miejscu wytwórnia porcelany. Powstała w 1747r - założona na polecenie księcia Brunszwiku Karola I. Produkcja porcelany rozpoczęła się jednak dopiero w 1753r, wcześniej funkcjonowała tam jedynie pracownia malarska, w której dekorowano jedynie wyroby innych wytwórców. Furstenberg był niegdyś dostawcą porcelany dla Hieronima Bonaparte i brata Napoleona dlatego zyskała rangę cesarskiego dostawcy. Dziś należy do najwyżej cenionych producentów porcelany projektowanej przez współczesnych artystów.

Numer katalogowy: 5278

FILIZANKI

cena: 169.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 5278

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego wyjątkowego kruszcu, był przesąd ,że porcelanowe naczynia rozpadały się w zetknięciu z trucizną!Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego ... więcej