Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Antyczne koziołki na sztućce BACCARAT

Strona głównaFRANCJAAntyczne koziołki na sztućce BACCARAT

dostępność: 11

img_20191026_084419_1.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy piękne, antyczne i bardzo pożądane na rynku kolekcjonerskim-tzw koziołki na sztućce. Koziołki układamy po prawej stronie nakrycia, a na nich kolejno: widelec ząbkami do dołu i nóż ostrzem w stronę talerza. Koziołki zostały wykonane z najwyższej jakości kryształui nieposiadają typowej dla marki sygnatury, gdyż powstały przed 1936rokie, kiedy to manufaktura jeszcze nie sygnowała swych produktów. Przedmiot  można znaleźć w katalogu Baccarat z lat 1903-1904r., pod wzorem s.503. Przedmiot stanowi połączenie szkła przezroczystego z matowym, co nadaje mu wyjatkowo eleganckiego charakteru.

Stan zachowania produktu, zwazywszy na jego wiekowość uznaje się za dobry. Koziołki posiadają rysy i uszczerbki szkła- głownie w miejscach podtrzymujących sztućce. Ponadto niektóre dziecięce popiersia posiadają uszczerbki np na nosie.

Wymiary:

długość: 10cm

szerokość: 3cm

Numer katalogowy: 3115

FRANCJA

cena: 990.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3115

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Porcelanę wynaleziono w Chinach w VIII w. Nazwę nadali jej jednak prawdopodobnie Portugalczycy (wyraz porcella oznacza muszlę). Delikatna i prześwitująca, często przyrównywana była do ... więcej