Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Perfumy Le Nu 1996 flakon Rene LALIQUE Francja 90ml

Strona głównaFRANCJAPerfumy Le Nu 1996 flakon Rene LALIQUE Francja 90ml

dostępność: 1

img_20220207_141202.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Rene Lalique to francuski twórca szklanych dzieł sztuki zwany też  jest rzeźbiarzem światła. Początkowo- w końcu XIX w zajmował się przede wszytskim tworzeniem biżuterii. Zaś na początku XX w rozpoczął współpracę z François Coty produkując oryginalne flakony do  perfum. Szklane flakony Lalique podbiły rynek na całym świecie, często  inspirowane mitologią grecką i astrologią. Następnie Lalique rozpoczął współpracę z innymi producentami perfum oraz założył własną fabrykę produkcji szkła. Jego wyroby słynną ze swego uroku, a niektóre egzemplarze osiągają wręcz bajońskie sumy. Prezentowany flakon, jest takim małym dziełem sztuki w stylu Art Nouveau. Niewątpliwym atutem flakonu jest jego okazałe wieko-korek figuralny , wykonany ze szkła krysztalowego, prezentujący postać nagiej kobiety o długich włosach. Kunszt wykonania, jego luksusowy wymiar jest charakterystyczny dla dzieł mistrza Lalique. Perfumy są szczelnie- oryginalnie zamknięte, obwiązane złotą nicią. Postawa perfum sygnowana imieniem i nazwiskiem twórcy (Rene Lalique) oraz krajem pochodzenia (Francja). Stan zachowania określa się jako bardzo dobry-jak nowe. Perfumy pochodzą z 1996roku i zostały zapakowane  w oryginalne pudełeczko w kolorze turkusowym.

wymiary:

etui:

wysokość:16,5cm

szerokość/ długość: 12,5cm

flakon:

wysokość:10,5cm

średnica podstawy:8,5cm

perfumy: 90ml

Numer katalogowy: 4512

FRANCJA

cena: 3 390.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4512

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile warta jest najdroższa filiżanka na świecie? Cóż, odpowiedź na to pytanie wręcz zwala z nóg, bo mówimy w tym przypadku o kwocie sięgającej ... więcej