Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Figurka Ledy Rene Lalique Francja

Strona głównaFRANCJAFigurka Ledy Rene Lalique Francja

dostępność: 1

img_20220404_112450.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

W klasycznej mitologii greckiej Leda była córką etolskiego króla Testiusza i żoną króla Tyndareusza ze Sparty.
Legenda głosi, że Leda została uwiedziona, a następnie zgwałcona przez Zeusa, który przybrał postać łabędzia. Tego samego dnia spała również ze swoim mężem, królem Tyndareusem. Leda urodziła czworo dzieci - Helenę (później Helenę Trojańską) i Polideuces po Zeusie oraz Kastora i Klitajmestrę po mężu.
Ten projekt Lalique pochodzi z powojennego okresu Lalique, ale nie byliśmy w stanie definitywnie określić projektanta. Niektóre odniesienia przypisują go Marcowi Lalique (synowi Rene Lalique) w 1949 roku, inne Marie-Claude Lalique (córce Marca/wnuczce Rene) w 1960 roku. Jest to współczesna wersja modelu.

Stan zachowania określa się jako bardzo dobry i godny polecenia.

Wymiary:

wysokość:12cm

średnica podstawy:5cm

 

Rene Lalique to francuski twórca szklanych dzieł sztuki zwany też  jest rzeźbiarzem światła. Początkowo- w końcu XIX w zajmował się przede wszytskim tworzeniem biżuterii. Zaś na początku XX w rozpoczął współpracę z François Coty produkując oryginalne flakony do  perfum. Szklane flakony Lalique podbiły rynek na całym świecie, często  inspirowane mitologią grecką i astrologią. Następnie Lalique rozpoczął współpracę z innymi producentami perfum oraz założył własną fabrykę produkcji szkła. Jego wyroby słyną ze swego uroku, a niektóre egzemplarze osiągają wręcz zawrotne sumy.

Numer katalogowy: 4602

FRANCJA

cena: 890.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4602

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Nazwę porcelana użył ponoć po raz pierwszy Marco Polo w XI wieku podczas swojego pobytu w Chinach. Zobaczył porcelanę i nazywał ją porceletta. Porceletta to po polsku porcelanki, czyli nazwa ... więcej