Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Komplet posrebrzanych łyżeczek do espresso CHRISTOFLE "SPATOURS" 12os

Strona głównaFRANCJAKomplet posrebrzanych łyżeczek do espresso CHRISTOFLE "SPATOURS" 12os

dostępność: 1

img_20240709_114725.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy komplet łyżeczek do espresso dla 12 osób opakowany w eleganckie, bordowe etui wyprodukowany przez renomowaną, francuską markę CHRISTOFLE.

WYMIARY:

długość łyżeczki 10cm

etui wys. 3,5cm / dł. 13cm / szer. 15cm

Manufaktura CHRISTOFLE rozpoczęła się w 1830r kiedy młody Charles Christofle przejął rodzinny warsztat jubilerski w paryskiej dzielnicy Marais. Dzięki swojej siostrze, która wspomogła go finansowo Charles mógł wykupić patent do najnowocześniejszego procesu posrebrzania elektrolizą. Było to niezwykle strategiczne posunięcie, które odniosło wielki sukces i wyprowadziło firmę na szczyt. Zatrudniali jedynie najbardziej utalentowanych projektantów i rzemieślników takich jak Emile Reiber, Mathurin Moreau czy Auguste Mandroux. Od samego początku kojarzono markę z luksusem i elegancją wysokiej jakości produktów co zaowocowało zamówieniami od niezwykle ważnej klienterii - króla Ludwika Filipa, Napoleona III oraz samego cara Rosji. Sukces przyniósł im wiele nagród oraz medali na różnych targach. O wielkiej ich sławie świadczyło choćby to, że wszystkie platerowane wyroby, również innych marek zaczęto nazywać Christofle. Później Charles mógł poszczycić się współpracą z takimi slawami jak architekt Gio Ponti, mistrzowie srebrnego rzemiosła Lino Sabattini i Christian Fjerdingstad, jubiler Lucien Falize, projektant Art Deco Jean Despres oraz wiele, wiele innych. Po swojje śmierci w 1863r pozostawił po sobie swietnie prosperujący szanowany i ceniony zakład produkcyjny.

Numer katalogowy: 5582

FRANCJA

cena: 0.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 5582

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Ze względu na to, jaki jest skład masy porcelanowej i jak się ją wytwarza, porcelanę europejską dzieli się na porcelaną twardą typu miśnieńskiego i porcelanę miękką, typu francuskiego. ... więcej