Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Kryształowe cudeńko od Rene LALIQUE

Strona głównaFRANCJAKryształowe cudeńko od Rene LALIQUE

dostępność: 1

img_20191012_092848.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Lalique charakteryzuje niezwykłe połączenie szkła przezroczystego z matowym. Takie połączenie sprawia, że flakon/szklane puzderko na kosmetyki wygląda niczym stworzone z bryły lodu, skrupulatnie rzeźbione z niezykłym artyzmem i pasją. Przedmiot posiada masywną cylindryczną formę, gdzie najabardziej efektowny pas tworzą nagie cherubiny zdające się potrzymywać cześć górną tworzącą 3 kondygnacje rzeźbionych różyczek. Kunsztu dodaje mu znaczej wielkości korek, wykonany z matowego szkła.

Stan zachowania uznaje się za bardzo dobry, zważywszy na jego wiekowośc i fakt, że jego pochodzenie datuje się na rok 1931. Wedle dostępnych żródeł przedmiot z powodzeniem stanowił luksusowy pojemnik na porfumy, wonne oleje czy prasowny puder.

Oczywiscie Flakon jest sygnatozowany.


Wymiary:

wysokość: 10cm
średnica wlotu: 3cm
średnica podstawy: 9cm
wysokość korka: 3cm

Numer katalogowy: 3089

FRANCJA

cena: 1 990.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3089

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Porcelanę wynaleziono w Chinach w VIII w. Nazwę nadali jej jednak prawdopodobnie Portugalczycy (wyraz porcella oznacza muszlę). Delikatna i prześwitująca, często przyrównywana była do ... więcej