Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Pantera BACCARAT

Strona głównaFRANCJAPantera BACCARAT

dostępność: 1

img_20191012_081807.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Luksusowa figurka pantery pochodząca ze znanej francuskiej manufaktury BACCARAT. Figura zachowana w stylu art decowskim, a datę jej powstania określa się na koniec XX wieku. Figurka została wykonana z najwyższej jakości kryształu i urzeka swą dostojnością i elegancją. Ponadto produkt posiada oryginalnie zachowane etui- w charakterystycznej czerwieni z widocznym logo marki. Widoczna na spodzie sygnatura, jest gwarancją jakości jak i autentyczności pochodzenia figurki.

Stan zachowania określa się jako bardzo dobry i godny polecenia. Figurka z powodzeniem może stanowić luksusowy prezent z okazji rocznicy, urodzin bądź z powodzeniem zdobić gabinet czy witrynę.

Wymiary:

wysokość: 16cm

 

Najbardziej znana i ceniona dziś huta szkła powstała w 1764 roku w Baccarat w Lotaryngii. Od XIX wieku Baccarat jest obecny na królewskich dworach, współcześnie gości również w wielu ambasadach i luksusowych domach. Z wytworów manufaktury korzystali między innymi królowie: Ludwik XVIII, Karol X I Ludwik Filip, a także cesarz Napoleon III oraz wszyscy francuscy prezydenci. Jednym z najwierniejszych klientów był car Mikołaj II – specjalnie na jego życzenie została stworzona wyjątkowa seria kryształowych kandelabrów i fontann.

Numer katalogowy: 3075

FRANCJA

cena: 890.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3075

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Tajemnica weneckiego MURANO. Szklane towary z Wenecji, których sława obiegła cały świat, były niegdyś, do tego stopnia pożądanym towarem,że wenecki senat w XIII, pod pretekstem ... więcej