Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Koziołki pod sztućce BACCARAT

Strona głównaFRANCJAKoziołki pod sztućce BACCARAT

dostępność: 1

img_20211122_145054.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Miłośnicy dobrego wzornictwa od ponad 200 lat, rozkochują się w niezwykłych kryształach, konsolach, gerydonach, żyrandolach czy toaletkach tej francuskiej marki.

Marka, swą nazwę wzięła od małej miejscowości na północnym wschodzie Francji, gdzie ówczesna Huta Szkła Świętej Anny, miała swą siedzibę, a samym zleceniodawcą i pomysłodawcą jej powstania był biskup Metzu-  Louis-Joseph de Montmorency-Laval.

Należy podkreślić, że Baccarat jako pierwsza fabryka kryształów, eksperymentowała z kolorami, a w 1896r. wykonała elektryczny żyrandol.

Flakony perfum, tworzone przez tą markę, współtworzyli tacy artyści jak Salvador Dali czy Clive Christian.

 Posiadany przez nas zjawiskowy zestaw 12-stu podstawek pod sztućce zostało wykonanych z 24% kryształu ołowiowego. Koziołki urzekają swoim kształtem i eleganckim wyglądem, z gładką postawą  i zdobionym wierzchem i bokami. Przedmiot posiada na stopie oryginalną sygnaturę marki, świadczącą o ich pochodzeniu i jakości. Ponadto koziołki zapakowne są pudełko producenta, z widoczną nazwą marki-opakowanie nadszarpnięte znakiem czasu.

Stan zachowania określa się jako bardzo dobry i godny polecenia.

Wymiary:

długość koziołka:8cm

Etui:

długość: 19,5cm

szerokość: 19cm

wysokość: 2cm

Numer katalogowy: 4436

FRANCJA

cena: 790.00 zł

stara cena: 990.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4436

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile warta jest najdroższa filiżanka na świecie? Cóż, odpowiedź na to pytanie wręcz zwala z nóg, bo mówimy w tym przypadku o kwocie sięgającej ... więcej