Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Ciekawa karafka Rolls&Royce dla fanów motoryzacji

Strona głównaINNECiekawa karafka Rolls&Royce dla fanów motoryzacji

dostępność: 1

img_20190401_170238.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Przedmiotem sprzedaży jest karafka na alkohol, szcególnie pożądana przez miłośników motoryzacji. w kierunku skojarzeń z marką Rolls&Royce, kieruje nas ozdobny korek karafki przedstawiający kobietę w rozwianej szacie oraz pionowo żebrowana atrapa chłodnicy.

Historia samej postaci z figurki - Spirit of Ecstasy ( czy też Flying Lady),, jest niezwykle romantyczna... W czasach kreowania sie marki, niezwykle modny stał sie zwyczaj ozdabiania maski samochodów różnymi statuetkami, które miały nadawać im prestiżu i luksusowego charakteru. Niekoniecznie odpowiadało to producentom, którzy postanowili uporządkowac tą kwestię , wynajmując do pomocy rzeźbiarza Charlesa Robinsona Sykes. Rzeźbiarz w swym nowym projekcie zasugerował się dziełem, które stworzył dla Barona Montagu. Wykorzystał statuetkę przedstawiającą postać kobiety- Eleonor Thornton, sekretarki oraz jednocześnie kochanki Barona. W statuetce powstałej dla marki, postać ubrana w peniuar, trzyma obie rece wyciagniete za siebie, podczas gdy w pierwowzorze- Eleonor trzymała jeden palcec uniesiony na wysokości ust, niejako w geście symbolizującym tajemnicę ich romansu.

 

Stan zachowania uznaje się za bardzo dobry- zachęcamy do zakupu.

 

Wymiary:

wysokość: 22cm

szerokośc podstawy: 6cm

długość podstawy: 12cm

Numer katalogowy: 2757

INNE

cena: 269.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2757

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 103
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
"Christofle" i Polska. Mało kto wie, że historia firmy "Christofle", nierozerwalnie łączy się z Polską. Przez stulecia, na przemian konkurując i współpracując z warszawskim Fragetem, ... więcej