Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Designerska lampa gabinetowa KAISER Christian Dell czarna

Strona głównaLAMPYDesignerska lampa gabinetowa KAISER Christian Dell czarna

dostępność: 1

img_20200307_133735_-_kopia.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Zjawiskowa seria oświetlenia marki KAISER to klasyka gatunku i absolutnie górna pólka XX-wiecznego designu i perła stylu określanego jako BAUHAUS. Termin ten odnosi sie do stylu wnętrzarskiego opartego na prostych kubistycznych formach i przedmiotach o wysokiej funkcjonalności, powstały w latach 1913-1933 w Niemczech. Posiadana przez nas lampa została stworzona w kolorze czarnym, posiada charakterystyczne przegubowe mocowania, dodające lampie niesamowitej funkcjonalności polegajace na regulacji promienia padającego światła.

Stan zachowania produktu, zważając na jego wiekowość , uznaje się za dobry. Lampa jest w pełni sprawa, nie wymaga żadnych poważnych zabiegów konserwatorskich. Jedynym widocznym uszczerbkiem są niewielkie zarysowania na powierzchni podstawy oraz klosza zarówno zwierzchu jak i od spodu. Serdecznie zaprawszamy do zakupu wszytskich wielbicieli wywodzącego się z Bauhausu- stylu minimalistycznego i industrialnego. Lampa może stanowić designerską ozdobę biurka czy gabinetu. Zabytkowe lampy Kaiser Idell stanowią istny rarytas na rynku kolekcjonerskim.

Wymiary:

wysokość: około 50cm

srednica klosza: 21,5cm

średnica podstawy: 18cm

długość przewodu: ok.150cm

Nutka historii

Lampy Kaiser Idell, zaprojektowane przez Dell (1893–1974) w latach 30. XX wieku, były produkowane przez Gebr. Kaiser & Co w Neheim-Hüsten, Niemcy. Oferta obejmuje lampy podłogowe, przegubowe lampy ścienne „nożycowe” i lampy biurkowe, często z lakierowanymi metalowymi konstrukcjami w kolorze czarnym lub odważnym, w podstawowych kolorach. Kolekcja została po raz pierwszy wypromowana w katalogu Kaiser Leuchten z 1936 roku, ale modele zostały wprowadzone do produkcji już w latach 1933-4. Przez resztę lat trzydziestych i do wybuchu II wojny światowej produkowano do 700 egzemplarzy rocznie. Wczesne edycje lamp z kolekcji zostały opatrzone nadrukiem „Original JDell”, a późniejsze wersje wyprodukowane od połowy do końca lat 30. XX wieku oznaczono „Original Kaiser Idell” z logo tworzącym okrąg wokół lampy.

Historia fabryki Kaiser Leuchten przybrała ciemniejszy obrót podczas wojny, kiedy fabryka została zniszczona, a wielu robotników zatrudnionych tam przymusowo zginęło w 1943 r. Po wojnie fabryka została odbudowana, a lampy ponownie oddano do produkcji i tak pozostało do późnych lat siedemdziesiątych, kiedy to firma została przejęta przez Thorn Lighting Group.

Numer katalogowy: 3323

LAMPY

cena: 1 890.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3323

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Europejczycy zaczęli produkować porcelanę dopiero na początku XVIII w. - stało się tak dzięki Augustowi Mocnemu, który uwięził swojego alchemika w laboratorium w zamku pod Miśnią i pod ... więcej