Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Zacny fotel w stylu Ludwikowskim

Strona głównaMEBLEZacny fotel w stylu Ludwikowskim

dostępność: 2

img_20240418_123309.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

TYLKO ODBIÓR OSOBISTY !!!

Prezentujemy przepiękny fotel w stylu Ludwika XV. Drewniany szkielet oraz kunsztownie wykonana błękitna tapicerka ze złotymi wzorami prezentuję się wprost niebiańsko. Poducha ma na sobie poszewkę z wszytym zamkiem więc można sobie ją ściągnąć i wyprać co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Nie ma nic lepszego niż zasiąść w tak zacnym fotelu z porcelanową filiżanką, napić się pysznej, gorącej kawy i poczuć się iście królewsko - bo tak właśnie prezentuje się ten fotel.

Styl Ludwika XV do dziś pozosstaje jednym z najlepiej rozpoznawalnych w sztuce  użytkowej, architekturze i sztukach pięknych. Nazywany również francuskim rokoko ma do dzisiaj licznych wielbicieli, którzy cenią wdzięk jakim charakteryzują się meble w stylu Ludwikowskim. Faliste linie z efektownymi intarsjami i zgrabnymi nóżkami dodającymi lekkości.

Intersja to technika zdobnicza polegająca na tworzeniu obrazu przez wykładanie powierzchni przedmiotów drewnianych innymi gatunkami drewna, czasem podbarwionymi, bejcowanymi lub podpalanymi. Wstawki umieszcza się w miejscu usuniętych fragmentów z powierzchni przedmiotu. Technika ta była znana już w starożytności - została rozwinięta w okresie baroku i renesansu.

Stan zachowania uważa się za bardzo dobry. Serdecznie polecam i zapraszam do zakupu !

WYMIARY:

wysokość 85cm

wys. siedzenia 45cm

szerokość 75cm

długość 85cm

głębokość 55cm

Numer katalogowy: 5525

MEBLE

cena: 1 490.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 5525

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zainteresowanie porcelaną było tak wielkie, że Europejczycy bardzo chcieli poznać sekret jej wytwarzania. Udało się to dopiero po wielu latach. Największych starań w tym kierunku dokładali ... więcej