Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Filiżanka do Mokki MIŚNIA wzór cebulowy

Strona głównaMISNIAFiliżanka do Mokki MIŚNIA wzór cebulowy

dostępność: 2

img_20240209_153827.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy wspaniałą filiżankę ze spodkiem do mokki wyprodukowany przez światowej sławy manufakturę MIŚNIA o fantastycznym dekorze o nazwie "WZÓR CEBULOWY".

Filiżanka ze spodkiem wykonana została z porcelany bardzo wysokiego gatunku w kolorze białym, z cudownym dekorem w kolorze kobaltowym nazywanym wzorem cebulowym. Typ dekoracji cebulowej oparty jest na obrazowaniu i łączeniu uproszczonych motywów roślinnych na tle filozofii wschodnioazjatyckiej. Koncepcja ta jest dziełem Johana Davida Kretschmara - członka grupy projektantów pierwszej, europejskiej fabryki porcelany w Miśni. Powszechnie znane określenie wzoru cebulowego pochodzi z czystego przypadku. Wzory, które tworzył Kretschmar, na krawędziach talerzy, tak naprawdę przedstawiały owoc granatu. Jego koledzy mylnie lub ironicznie rozpoznali je jako melony, a większość jako cebule, W ten właśnie sposób narodziła się nazwa WZÓR CEBULOWY. Jednakże niekocznie w wyrobach o tym dekorze faktycznie będzie się znajdować cebula. Filiżanka i spodek sygnowane są na spodzie.

Stan zachowania uważa się za bardzo dobry. Serdecznie polecam i zapraszam do zakupu !

WYMIARY:

wys. 5cm

śr. wlewu 6,5cm

śr. podstawy 3cm

poj. 150ml

śr. spodka 10,5cm

 

Numer katalogowy: 5433

MISNIA

cena: 329.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 5433

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zainteresowanie porcelaną było tak wielkie, że Europejczycy bardzo chcieli poznać sekret jej wytwarzania. Udało się to dopiero po wielu latach. Największych starań w tym kierunku dokładali ... więcej