Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Filiżanka do mokki z bukietem polnych kwiatów MIŚNIA

Strona głównaMISNIAFiliżanka do mokki z bukietem polnych kwiatów MIŚNIA

dostępność: 1

img_20190831_132646.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy zjawiskową filiżankę do mokki,  wykonaną z najwyższej jakości białej porcelany, pochodzącej ze słynnej manufaktury w Miśni. Filiżanka posiada piękne, ręcznie wykonane zdobienia i bogatą kolorystykę. Uwagę przykuwa piękny bukiecik polnych kwiatów oraz złocenia wokół kobaltowego rantu naczynia. Spód  naczyń zdobi słynna sygnatura dwóch skrzyżowanych szabli, potwierdzająca autentycznośc produktu oraz wskazująca na to,iż powstała około 1920roku.

Stan zachowania produktu, zważywszy na jego wiekowośc uznaje się za bardzo dobry. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem fotograficznym wszystkich koneserów tej niezwykłej, luksusowej marki.

Wymiary:

wysokość: 5cm

średnica wlotu: 7cm

średnica podstawy: 3cm

średnica talerzyka: 11cm

 

 

Położona nad brzegiem Łaby Miśnia swoją sławę zawdzięcza najstarszej w Europie fabryce porcelany. Od ponad 300 lat artyście i rzeźbiarze z zegarmistrzowską precyzją formują i dekorują porcelanowe dzieła sztuki, których ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. Kiedy jednak zobaczysz, jak wiele żmudnej i artystycznej pracy wkładane jest w każdy detal, zrozumiesz dlaczego tak krucha i ulotna rzecz może kosztować krocie. Miśnia to nie tylko porcelana, to kolebka Saksonii i urocze miasteczko z pięknym zamkiem, zabytkową katedrą, dobrym winem i niezapomnianymi widokami.Gdyby nie problemy i ogromne koszty związane ze sprowadzaniem porcelany z Azji oraz czysty przypadek, miśnieńskiej porcelany pewnie by nie było. Na początku XVII wieku Elektor Saksonii i Król Polski August II Mocny zlecił swoim najwybitniejszym naukowcom wynalezienie sposoby na produkcję złota. Złota nie wynaleźli, ale przez przypadek odkryli jak można wytwarzać porcelanę. W roku 1707 w Miśni odkryto złóż glinki kaolinowej, już rok później wyprodukowano tu pierwszą białą porcelanę. August Mocny szybko przeliczył, że fortunę może zbić także na „białym złocie” jak z czasem zaczęła być nazywana miśnieńska porcelana.  Aby chronić sekretną recepturę produkcję porcelany przeniesiono z Drezna do Miśni, gdzie w 1710 roku w zamku Albrechtsburg powstała najstarsza w Europie manufaktura porcelany. Do dziś porcelana powstaje w tradycyjny sposób oraz jest ręcznie formowana i ozdabiana, a kopalnia w Miśni zaopatruje manufakturę w glinkę cały czas i podobno jest najmniejszą kopalnią w Europie.

Numer katalogowy: 3001

MISNIA

cena: 499.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3001

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
"Christofle" i Polska. Mało kto wie, że historia firmy "Christofle", nierozerwalnie łączy się z Polską. Przez stulecia, na przemian konkurując i współpracując z warszawskim Fragetem, ... więcej