Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Rzadki obraz DRZEWORYT Jan Wałach modlitwa

Strona głównaOBRAZY GRAFIKIRzadki obraz DRZEWORYT Jan Wałach modlitwa

img_20230620_142712.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Przedstawiamy znakomity obraz stworzony przez Jana Wałacha przedstawiający modlącą się starszą panią. Technika dzięki której został stworzony ten obraz nazywa się DRZEWORYT. Jest to technika graficzna należąca do druku wypukłego. Do jego wykonania wykorzystuje się deskę, na którą nanosi się rysunek, a następnie przy pomocy specjalnych narzędzi wycina się tło, które na odbitce będzie białe. Pozostawione wypukłe miejsca będą drukowane. Klocek porywa sie farbą drukarską i odbija ją na papierze. Po raz pierwszy zastosowano tą technikę w VIw w Chinach. Należy ona do najstarszych technik graficznych.

JAN WAŁACH- wybitny rzeźbiarz, malarz i prawdziwy mistrz drzeworytu. Zmarł 30 czerwca 1979r, a mieszkał na Śląsku w Istebnej gdzie został pochowany. Pierwszą swoją wystawę miał jeszcze z początkiem studiów w 1904r i z każdym rokiem powiększał swoje osiągnięcia. To właśnie za drzeworyt artysta otrzymał brązowy medal na II Międzynarodowej Wystawie Sztuki i Techniki w Paryżu w 1937r Na przestrzeni ponad dekady powstało niemal 300 matryc, z których do dziś zachowało się około 200, które znajduja się w Muzeum Jana Wałacha w Istebnej.

Stan zachowania uważa się za dobry. Serdecznie polecam i zapraszam do zakupu !

Wymiary:

dł. 46,5cm

szer. 39,5cm

 

Numer katalogowy: 5184

OBRAZY GRAFIKI

cena: REZERWACJA

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 5184

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile warta jest najdroższa filiżanka na świecie? Cóż, odpowiedź na to pytanie wręcz zwala z nóg, bo mówimy w tym przypadku o kwocie sięgającej ... więcej