Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Misa ILMENAU Graf von Henneberg "Carmen" Echt Kobalt

Strona głównaPATERY OWOCARKI BOMBONIERYMisa ILMENAU Graf von Henneberg "Carmen" Echt Kobalt

dostępność: 1

20231017_094909.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy niesamowicie elegancką misę wyprodukowaną przez znakomitą manufakturę Ilmenau Graf von Henneberg o wzorze CARMEN.

Misa wykonana została z najwyższej jakości porcelany w całości malowana na prawdziwy, głęboki kobalt. Dekorowana przepięknym kwiatowym motywem w wielu barwnych kolorach oraz dodatkami złoceń, które nadają niesamowitego charakteru i szyku całemu przedmiotowi. Sygnowana na spodzie złotą sygnatura Ilmenau Graf von Henneberg stosowaną od 1808r.

Stan zachowania uważa się za bradzo dobry. Posiada jedynie delikatne przetarcia na złoceniach oraz jeden niewielki uszczerbek, który pokazany jest na jednym ze zdjęć ( w czerwonym kółku).

SERDECZNIE POLECAM I ZAPRASZAM DO ZAKUPU !

Wymiary:

wys. 5,5cm

dł. 20cm

szer. 20cm

ILMENAU - jedna z najstarszych manufaktur, założona w Turyngii w 1777r. Znana także pod nazwą Graf von Henneberg (pochodzi od nazwy rodu Hennebergów, którzy panowali w Turyngii w średniowieczu). Założycielem zakładu był Christian Zacharias Grabner, który uzyskał koncesję na wytwarzanie porcelany w Ilmenau jednak okazał się niezbyt dobrym zarządcą. Mimo wsparcia finansowego przez władcę Turyngii - księcia Carla Augusta von Sachsen-Weimar-Eisenacha szybko udało mu się  zadłużyć zakład, który został zlicytowany w 1786r. Jego nowym zarządcą został Johann Gotthelf Greiner - właściciel manufaktury porcelany w Limbach. Manufaktura oferuje nam wysokiej jakości serwisy do kawy, herbaty, obiadowe, naczynia stołowe i codziennego użytku.

Numer katalogowy: 5295

PATERY OWOCARKI BOMBONIERY

cena: 389.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 5295

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile warta jest najdroższa filiżanka na świecie? Cóż, odpowiedź na to pytanie wręcz zwala z nóg, bo mówimy w tym przypadku o kwocie sięgającej ... więcej