Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Patera/ półmisek Biała Maria Rosenthal

Strona głównaPATERY OWOCARKI BOMBONIERYPatera/ półmisek Biała Maria Rosenthal

dostępność: 1

img_20220614_124019_1.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy klasyczny półmisek/ paterę, pochodzący z cenionej niemieckiej manufaktury Rosenthal. Półmisek wykonany na planie ośmiokąta, z  klasycznym dekorem reliefowym z owocami granatowca, przewodnim motywem kolekcji Rosenthal - Biała Maria. Naczynie posiada oryginalną syganturę marki widoczną na spodzie naczynia.

Stan zachowania produktu uznaje się za bardzo dobry i godny polecenia. Zachęcamy do zapoznania się z innymi produktami, tej słynnej kolekcji, dostępnymi na naszej stronie.

Wymiary:

długość:30cm

szerokość:20,5cm

 

Historia manufaktury Rosenthal, jednej z najbardziej znanych fabryk porcelany na świecie, sięga swoimi korzeniami 1879 roku, kiedy to młody Philipp Rosenthal zakłada malarnię porcelany w Zamku Erkersreuth (niedaleko Selb w Bawarii). Nieograniczona wyobraźnia i determinacja właściciela, idąc w parze z rozkwitem gospodarczym i kulturalnym Cesarskich Niemiec, przyczyniają się w krótkim czasie do rozpoczęcia produkcji własnych wyrobów (1889), by na początku XX wieku, poprzez przyłączenie kilkunastu fabryk, (m. in. Jacob Zeidler & Co., Thomas & Co. w Marktredwitz, Selb-Plössberg), stać się jedną z największych wytwórni w Europie.

Jej sztandarowe dzieła obejmują m.in. historyzujące serwisy o bogatej plastyce inspirowane dekoracją rokokową; historyzujące filiżanki i wazony (projektowane przez samego założyciela fabryki  oraz, podążające w stronę stylistyki secesyjnej, naczynia z linii Pâte sur Pâte (1899).

Numer katalogowy: 4698

PATERY OWOCARKI BOMBONIERY

cena: Cena wkrótce

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4698

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Ze względu na to, jaki jest skład masy porcelanowej i jak się ją wytwarza, porcelanę europejską dzieli się na porcelaną twardą typu miśnieńskiego i porcelanę miękką, typu francuskiego. ... więcej