Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Tortownica Rosenthal Maria Blau

Strona głównaPATERY OWOCARKI BOMBONIERYTortownica Rosenthal Maria Blau

dostępność: 1

p1350384_2.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

 

Prezentujemy piękną tortownicę ze znanej i cenionej manufaktury Rosenthal. Naczynie należy do kolekcji Maria Blue Rose, z charakterystycznym reliefem z kwiatów i owoców granatowca i niebieską girlandą niebieskich różyczek. Tortownica została wykonana ze śnieżnobiałej, szkliwionej porcelany, z sygnaturą na spodzie nacznia, informującą o autentyczności produktu.

Stan zachowania uznaje się za bardzo dobry i godny polecenia.

Wymiary:

średnica: 31cm

Znana na całym świecie firma produkujące wysokiej klasy przedmioty porcelanowe bierze swój początek pod koniec XIX wieku. Około roku 1879 do Niemiec powraca Philip Rosenthal. Doświadczenie które otrzymał od ojca oraz pracy w stanach pozwoliło mu na otwarcie działalności zajmującej się malowaniem porcelany. Swoja firmę otwiera w Erkersreuth. Rozwijająca się firma szybko zaczęła wprowadzać także swoje produkty przenosząc się do bawarskiego Selb. Firma współpracująca z wybitnymi artystami światowej sławy do dnia dzisiejszego nie przerwała swojej działalnosci i stała się największa firma produkujacą przedmioty porcelanowe. P. Rosenthal jako pierwszy użył swojego stylizowanego podpisu w charakterze sygnatury, która dziś jest jedną z najbardziej znanych na świecie.

 

Numer katalogowy: 4133

PATERY OWOCARKI BOMBONIERY

cena: 319.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4133

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Ze względu na to, jaki jest skład masy porcelanowej i jak się ją wytwarza, porcelanę europejską dzieli się na porcelaną twardą typu miśnieńskiego i porcelanę miękką, typu francuskiego. ... więcej