Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Antyczna filiżanka KPM Berlin typu "Tasse Trembleuse"

Strona głównaPORCELANAAntyczna filiżanka KPM Berlin typu "Tasse Trembleuse"

dostępność: 1

img_20200208_093628_-_kopia.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Pierwsze filiżanki dwuuszne typu "trembleuse" zaczęly być stosowane w Paryżu pod koniec XVII wieku. Jak wskazuje nazwa przeznaczone były dla osób zmagających sie z drżeniem rąk. Posiada przez nas filiżanka pochodząca ze znanej niemieckiej manufaktury KPM Berlin, określana jest jako gobelet et soucoupe enfoncé. Oznacza to, że poza tym iż posiada dwoje uszek pozwalających na pewniejszy uchwyt , to wyróżnia ją również przytwierdzony do spodka koszyczek zapobiegający rozlaniu napoju. Prezentowana filiżanka posiada piękny ażurowy koszyczek okraszony zlotem. Całośc zdobiona dekorem roślinnym oraz scenkami rodzajowymi, przedstwiającymi kobiety i męzczyzn w ogrodowej scenerii, w typowych dla epoki XVIII strojach dworskich.

Stan zachowania uznaje się za dobry- ze wględu na poddany renowacji element tworzący ażurowy koszyczek. Na spodzie filiżanki widoczna namalowana podszkliwnie kobaltowa sygnatura, potwierdzajaca autentyczność i pochodzenie zestawu.

 

Wymiary:

wysokość: 7,5cm

średnica wlotu: 7,5cm

średnica podstawy: 3,5cm

średnica  talerzyka: 15cm

 

Numer katalogowy: 3269

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Europejczycy zaczęli produkować porcelanę dopiero na początku XVIII w. - stało się tak dzięki Augustowi Mocnemu, który uwięził swojego alchemika w laboratorium w zamku pod Miśnią i pod ... więcej