Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Unikatowa cukiernica ROSENTHAL Sanssouci

Strona głównaPORCELANAUnikatowa cukiernica ROSENTHAL Sanssouci

dostępność: 1

20231019_120416.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Przedstawiamy unikatową cukiernicę wyprodukowaną przez światowej sławy, niemiecką maufakturę Rosenthal z kolekcji Sanssouci.

Cukiernica wykonana została z najwyższej jakości porcelany w kolorze białym, reliefowana w stylu rokoko. Zdobiona złoceniami oraz pomarańczowymi, małymi kwiatuszkami.

Ten model powstał dzięki królowi Prus Fryderykowi II Wielkiemu, który zlecił wykonanie zastawy stołowej pasującej do wystroju jego królewskiej rezydencji w Poczdamie. Jest on odwzorowaniem stiuków znajdujących się na stopie jednej z sal pałacu Sanssouci. W 1894r Rosenthal otrzymał licenjcę na produkcję tego zacnego dzieła i cieszy się niezwykłą sławą aż do dnia dzisiejszego.

Stan zachowania uważa się za bardzo dobry, ewentualne niewielkie przetarcia na złoceniach.

Serdecznie polecam i zapraszam do zakupu !

Wymiary:

wys. 13cm

szer. 16,5cm

śr. wlewu 6cm

śr. podstawy 7cm

 

Numer katalogowy: 5299

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Nazwę porcelana użył ponoć po raz pierwszy Marco Polo w XI wieku podczas swojego pobytu w Chinach. Zobaczył porcelanę i nazywał ją porceletta. Porceletta to po polsku porcelanki, czyli nazwa ... więcej