Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Designerska filiżanka Rosenthal Nr. 3 projekt Barbara Brenner

Strona głównaPORCELANADesignerska filiżanka Rosenthal Nr. 3 projekt Barbara Brenner

dostępność: 1

img_20240422_104708.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy niesamowicie designerską filiżankę wyprodukowaną przez renomowaną, niemiecką manufakturę Rosenthal Nr. 3 zaprojektowaną przez Barbarę Brenner.

Filiżanka została wykonana z porcelany najwyższej jakości jaką oferuje nam ta wspaniała marka. Widzimy tutaj bardzo nieregularne kształty i niesamowity kontrast. Dwie zestawione ze sobą owalne bryły różniące się wysokością i objętością, a ujednolicone zostały regularnym wzorem czarno-białych, kontrastujących ze sobą, poziomych lini. Uchwytem filiżanki jest właśnie jedna z tych brył ( mniejsza ).  Jednak elementem, który tutaj skupia uwagę najbardziej jest czerwona kropka na nieregularnym spodku filiżanki, który jest idealnie pod nią dopasowany. Jest to jedyny kolorowy element od którego nie sposób oderwać wzroku. Jest to bardzo ciekawy, przemyślany, niestandardowy projekt, w którym nie ma mowy o jakiejkolwiek symetrii co właśnie czyni go wyjątkowym.

Filiżanka oraz spodek sygnowane sa na spodzie znakiem Rosenthal oraz podpisem autora projketu. Barbara Brenner jest niemiecką artystką, która jest jedną z odnoszących największe sukcesy w ramach projektów motywów dekoracyjnych. Jej kreatywność tkwi w jej radosnej fantazji, dynamice i jej wyraźnej intuicji estetycznej. Najczęściej projektuje tkaniny, ale także tapety i właśnie porcelanę.

Stan zachowania uważa się za bardzo dobry. Serdecznie polecam i zapraszam do zakupu !

WYMIARY:

wys. 9cm

dł. 9,5cm

szer. 6cm

SPODEK:

dł. 15cm

szer. 12cm

ROSENTHAL to jedna z najbardziej znanych fabryk porcelany na świecie. A wszystko zaczęło się od Philippa Rosenthala, którego życie od najmłodszych lat kręciło się wokół porcelany. Po powrocie z Ameryki (gdzie zajmował się handlem) do Niemiec w 1879r założył własną malarnię porcelany w zamku Erkersreuth. Firma błyskawicznie się rozrosła, a 10 lat później założył własną fabrykę porcelany w Selb. Sekret jego sukcesu tkwił w perfekcyjnym wykonaniu, wyjątkowej atrakcyjności i modzie. Pragnął on, aby jego produkty były dostępne także dla zwykłych ludzi. Trudno sobie wyobrazić co jeszcze mógłby osiągnąć gdyby do władzy nie doszedł Hitler.... Z powodu swojego żydowskiego pochodzenia został on odsunięty od własnego biznesu, a po jego śmierci przejęli go naziści z czego czerpali podobno ogromne zyski. Na szczęście po zakońćzeniu wojny w 1950r marka Rosenthal wróciła we właściwe ręce. Przejął ją nie kto inny jak jego syn Phillip Rosenthal, który odziedziczył po ojcu nie tylko imię, ale także zmysł estetyczny, zamiłowanie do sztuki oraz smykałkę do biznesu.

Numer katalogowy: 5531

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Nazwę porcelana użył ponoć po raz pierwszy Marco Polo w XI wieku podczas swojego pobytu w Chinach. Zobaczył porcelanę i nazywał ją porceletta. Porceletta to po polsku porcelanki, czyli nazwa ... więcej