Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Dzbanek okraszony złotem KPM Krister Wałbrzych

Strona głównaPORCELANADzbanek okraszony złotem KPM Krister Wałbrzych

producent: KPM Krister Walbrzych

dostępność: 1

img_20190928_105332.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Dzbanek wykonany z białej, szkliwionej porcelany. Stosunkowo prosta forma dzbanka urozmaicona poprzez dużą ilośc złoceń. Linie dzbanka podkreślone przez złocenie rozmieszczone w górnej partii korpusu dzbanka, na uchwycie oraz przykrywce. Oryginał wykonany na Dolnym Śląsku. Pochodzi z wytwórni Carla Kristera (KPM Wałbrzych) Waldenburg. Kobaltowa sygnatura pochodzi z lat 1840-1895.

Stan zachowania uznaje się za dobry- przez wzgląd na przetarcia na złoceniach, nie posiada ubytków porcelany uniemożliwiających jego użytkowanie. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem fotograficznym.

Wymiary:

wysokość: 17cm

wysokość pokrywy: 5cm

średnica wlotu: 10cm

średnica podstawy: 9cm

 

 

 KPM Krister przechodziła wielokrotnie zmiany nazwy i była przejmowana przez różnych właścicieli. Po śmierci Carla Kristera w 1869 roku została przejęta przez rodzinę Haenschke, a po I wojnie światowej przez słynną wytwórnię Rosenthal. Po drugiej wojnie światowej nazwę zmieniono na „Państwowa Fabryka Porcelany Krister”, później na „Zakłady Porcelany Stołowej Krzysztof”, a następnie na „W-Wawel”.

Numer katalogowy: 3123

PORCELANA

cena: 249.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3123

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
"Christofle" i Polska. Mało kto wie, że historia firmy "Christofle", nierozerwalnie łączy się z Polską. Przez stulecia, na przemian konkurując i współpracując z warszawskim Fragetem, ... więcej