Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Figura Napoleona Bonaparte- charyzmatyczność wodza zamknięta w porcelanie

Strona głównaPORCELANAFigura Napoleona Bonaparte- charyzmatyczność wodza zamknięta w porcelanie

dostępność: 1

20190323_1215040.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Oryginalna i realistyczna figura z porcelany manufaktury Scheibe- Alsbach, przedstawiająca francuskiego cesarza, jednego z najwybitniejszych mężów stanu- Napoleona Bonaparte. Wódz został przedstawiony jako postać w rozwianym płaszczu, siedząca na koniu i zagrzewajaca swym żołnierzy do walki. Francuska figura Napoleona  wykonana w technice ręcznie malowanej szkliwionej porcelany. Słynny strateg siedzi na swym ulubionym koniu rasy arabskiej zwanym Marengo. Autor figurki został zainspirowany obrazem namalowanym przez Jacquesa-Louisa Dawida "Bonaparte na przełęczy Saint- Bernard". Statuetka pełna dynamiki- dokładnie odwzorowane szczegóły -rozwiany szkarłatny płaszcz Napoleona, grzywa konia- wpływają na jej realizm.

Stan zachowania przedmiotu uznaje się za bardzo dobry- jedynym widocznym uszczerbek w porcelanowej dłoni wodza .

Wymiary:

wysokość: 26cm

długość podstawy: 16cm

szerokość podstawy: 9cm

Numer katalogowy: 2737

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
"Christofle" i Polska. Mało kto wie, że historia firmy "Christofle", nierozerwalnie łączy się z Polską. Przez stulecia, na przemian konkurując i współpracując z warszawskim Fragetem, ... więcej