Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Kałamarz i bibularz MIŚNIA XIX wiek I gatunek

Strona głównaPORCELANAKałamarz i bibularz MIŚNIA XIX wiek I gatunek

producent: Misnia

dostępność: 1

img_20200907_141850.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy piękny kałamarz i bibularz, wykonany z najwyższej jakości miśnieńskiej porcelany. Oba przedmioty pochodzą z XIX wieku,z okresu określanego jako "Knauzeit". Zarówno bibularz jak i kałamarz,  zdobi piękny dekor roślinny- splecionych liści winorośli. Dodatkowym atutem są piękne elementy zdobnicze wykonane z mosiądzu, w postaci praktycznego uchwytu na wierzchu bibularza oraz bocznych elementów z eleganckimi reliefami roślinnymi. Kunsztu obu przedmiotom dodają piękne złocenia. Przedmiot w kolorze śnieżnobiałej porcelany, sygnowany podszliwnie dwoma skrzyżowanymi szablami w kolorze kobaltowym, na spodzie kałamarza i spodzie porcelanowej części bibularza, potwierdzający autentyczność i jakoś prezentowanego produktu.

Stan zachowania produktu uznaje się za bardzo dobry. Oba przedmioty mają ogromny walor kolekcjonerski. Tej niewielkiej wielkości cudeńka zamykają w sobie ogromną jakość i wartość historyczną. Produkt szczególnie polecany dla kolekcjonerów i miłośników tej starej i najbardziej znanej wytwórni w Europie.

Wymiary:

kałamarz:

wysokość całości: 5,5cm

wysokość wieka: 2,5cm

średnica wylewu: 2,5cm

 

bibularz:

wysokość: 6,5cm

długość: 11,5cm

szerokość: 5,5cm

 

Położona nad brzegiem Łaby Miśnia swoją sławę zawdzięcza najstarszej w Europie fabryce porcelany. Od ponad 300 lat artyście i rzeźbiarze z zegarmistrzowską precyzją formują i dekorują porcelanowe dzieła sztuki, których ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. Kiedy jednak zobaczysz, jak wiele żmudnej i artystycznej pracy wkładane jest w każdy detal, zrozumiesz dlaczego tak krucha i ulotna rzecz może kosztować krocie. Miśnia to nie tylko porcelana, to kolebka Saksonii i urocze miasteczko z pięknym zamkiem, zabytkową katedrą, dobrym winem i niezapomnianymi widokami.Gdyby nie problemy i ogromne koszty związane ze sprowadzaniem porcelany z Azji oraz czysty przypadek, miśnieńskiej porcelany pewnie by nie było. Na początku XVII wieku Elektor Saksonii i Król Polski August II Mocny zlecił swoim najwybitniejszym naukowcom wynalezienie sposoby na produkcję złota. Złota nie wynaleźli, ale przez przypadek odkryli jak można wytwarzać porcelanę. W roku 1707 w Miśni odkryto złóż glinki kaolinowej, już rok później wyprodukowano tu pierwszą białą porcelanę. August Mocny szybko przeliczył, że fortunę może zbić także na „białym złocie” jak z czasem zaczęła być nazywana miśnieńska porcelana. Aby chronić sekretną recepturę produkcję porcelany przeniesiono z Drezna do Miśni, gdzie w 1710 roku w zamku Albrechtsburg powstała najstarsza w Europie manufaktura porcelany. Do dziś porcelana powstaje w tradycyjny sposób oraz jest ręcznie formowana i ozdabiana, a kopalnia w Miśni zaopatruje manufakturę w glinkę cały czas i podobno jest najmniejszą kopalnią w Europie.

 

 

Numer katalogowy: 3592

PORCELANA

cena: 1 690.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3592

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Tajemnica weneckiego MURANO. Szklane towary z Wenecji, których sława obiegła cały świat, były niegdyś, do tego stopnia pożądanym towarem,że wenecki senat w XIII, pod pretekstem ... więcej