Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Kolekcjonerska filiżanka Barbara Brenner dla marki Rosenthal

Strona głównaPORCELANAKolekcjonerska filiżanka Barbara Brenner dla marki Rosenthal

dostępność: 2

img_20190629_102501.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Mamy zaszczyt pochwalić się piekną kolekcją od znanej i lubianej niemieckiej wytwórni Rosenthal. Ponownie  w naszych zbiorach zagościł przepiękne i równie intrygujące zestawy miniaturowych filiżanek do espresso. Kolekcja „Cupola espresso” to długa, wielobarwnych seria miniatur według projektu Mario Belliniego, zapoczątkowana kilkanaście lat temu i nieustannie uzupełniana o nowe wzory. Założenie jest proste: nie zmienia się wielkość i forma, natomiast pojawiają się nowe dekoracje. Do współpracy przyłączają się projektanci, którzy mają nieograniczone prawo do własnej, autorskiej koncepcji.

Prezentowany zestaw składa sie z filiżanki i spodka wykonanych z białej porcelany, zdobionych wielobarwną dekoracją sygnowaną nazwiskiem Barbary Brenner, niemieckiej artystki, która  jest jedną z odnoszących największe sukcesy w ramach  projektów motywów dekoracyjnych. Jej kreatywność tkwi w jej radosnej fantazji, dynamice i jej wyraźnej intuicji estetycznej. Najczęściej projektuje tkaniny, ale także tapety oraz porcelanę.Na spodzie filiżanki znajduje sie sygnatura marki, nr zestawu oraz podpis artystki, potwierdzające autentyczność produktu.

Stan zachowania zestawu, uznaje się za bardzo dobry. W swojej kolekcji posiadamy 2 filiżanki tego typu. Bogata kolorystyka, wyjątkowy rodzaj fantazji i ciepła bijącego z powyższego dzieła, sprawia, że może ono stanowić nietuzinkową propozycję prezentową dla wszytskich znawców porcelany i marki samej w sobie.

Wymiary:

wysokośc filiżanki: 6cm

średnica wlotu: 5cm

średnica talerzyka: 10,5cm

Numer katalogowy: 2901

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Europejczycy zaczęli produkować porcelanę dopiero na początku XVIII w. - stało się tak dzięki Augustowi Mocnemu, który uwięził swojego alchemika w laboratorium w zamku pod Miśnią i pod ... więcej