Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Komplet kieliszków na jajka Biała Maria Rosenthal 6szt.

Strona głównaPORCELANAKomplet kieliszków na jajka Biała Maria Rosenthal 6szt.

producent: Rosenthal

dostępność: 1

img_20200917_084759.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Kolekcja Biała Maria to klasyka kultury porcelany. W 1916 roku marka  Rosenthal stworzyła niepowtarzalny serwis Maria - jeden z najbardziej popularnych i odnoszących sukcesy kształtów w historii firmy. Dzięki licznym elementom specjalnym i dodatkowym, ta wyjatkowa kolekcja,spełnia najwyższe indywidualne wymagania dotyczące klasycznej współczesnej kultury stołu i prezentuje się jako kompletny program dla smakoszy. Prezentowane kieliszki na jajka, zostały wykoane z najwyższej jakości białej porcelany, z klasyczną ośmiokatną stopką, zdobiona reliefem z owocami granatowca.

Stan zachowania kieliszków uznaje się za bardzo dobry-noszący ślady użytkowania.

Wymiary:

wysokość: 6cm

średnica wlotu: 5cm

przekrój podstawy: 4cm

 

Znana na całym świecie firma produkujące wysokiej klasy przedmioty porcelanowe bierze swój początek pod koniec XIX wieku. Około roku 1879 do Niemiec powraca Philip Rosenthal. Doświadczenie które otrzymał od ojca oraz pracy w stanach pozwoliło mu na otwarcie działalności zajmującej się malowaniem porcelany. Swoja firmę otwiera w Erkersreuth. Rozwijająca się firma szybko zaczęła wprowadzać także swoje produkty przenosząc się do bawarskiego Selb. Firma współpracująca z wybitnymi artystami światowej sławy do dnia dzisiejszego nie przerwała swojej działalnosci i stała się największa firma produkujacą przedmioty porcelanowe. P. Rosenthal jako pierwszy użył swojego stylizowanego podpisu w charakterze sygnatury, która dziś jest jedną z najbardziej znanych na świecie.

Numer katalogowy: 3624

PORCELANA

cena: 249.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3624

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Porcelanę wynaleziono w Chinach w VIII w. Nazwę nadali jej jednak prawdopodobnie Portugalczycy (wyraz porcella oznacza muszlę). Delikatna i prześwitująca, często przyrównywana była do ... więcej