Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Komplet złotych waz piękne poligrafie

Strona głównaPORCELANAKomplet złotych waz piękne poligrafie

img_20190309_094233.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Oferujemy dwie francuskie, ceramiczne stylowe wazy, typu krater pochodzace z ok. 1840 roku - wzorowane na starożytnych greckich naczyniach służących do mieszania wina z wodą. Krater jest typu wolutowego, posiada niską stopkę, pojemny brzusiec, wysoki i szeroki wlew oraz dwa uchwyty symetrycznie rozłożone po obu stronach naczynia.

Złocenia zdecydowanie dominują w ubarwieniu obu waz, wypukłe brzuśce zdobią poligrafie przedstawiające pejzaże o charakterze marynistycznym. Oba elementy wsapaniale łączą motywy antyczne z roślinnymi zdobieniami. Całość wspaniale współgra tworząc iście królewskie salonowe cacka.

Stan zachowania uznaje się za bardzo dobry- widoczne przetarcia głownie na złoceniach.

 

Wymiary:

wysokość: 28cm

średnica podstawy: 7,5cm

średnica wlotu: 10cm

Numer katalogowy: 2697

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Porcelanę wynaleziono w Chinach w VIII w. Nazwę nadali jej jednak prawdopodobnie Portugalczycy (wyraz porcella oznacza muszlę). Delikatna i prześwitująca, często przyrównywana była do ... więcej