Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Paterka Łomonosow siatka kobaltowa

Strona głównaPORCELANAPaterka Łomonosow siatka kobaltowa

dostępność: 1

img_20211122_144823.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy piękną paterkę na drobne słodkości, pochodzącą ze znakomitej rosyjskiej manufaktury Łomonosow. Paterkę charakteryzuje tulipanowa forma z charakterystycznym i jednym z najbardziej pożądanych- wzorem kobaltowej siatki, okraszonej złotem. Stan zachowania naczynia uznaje się za dobry, jednak posiada uszczerbek w środku-jest załączone zdjęcie niestety nie za bardzo go na nim widać.Paterka posiada oryginalną sygnaturę LFZ stosowaną w latach 1992-2001.

Wymiary:

 wysokość: 7cm

średnica góry: 13cm

średnica podstawy: 7cm

 

Historia manufaktury Łomonosow

Do października 1917 roku fabryka nosiła nazwę Imperatorskiej i należała do rządzącej w Rosji dynastii carskiej Romanowów. Zaopatrywała w porcelanę tylko dwór carski i jego najbliższe otoczenie. W 1925 roku fabryka została nazwana im. Łomonosowa, na cześć wielkiego rosyjskiego naukowca. Od 1993 roku istnieje jako spółka akcyjna.

Białe złoto Północnej Palmiry. Bielą podobna do nefrytu, delikatnością do papieru, blaskiej do lustra, dźwiękiem do cymbałków. - Tak pisali poeci o tej porcelanie. Wyroby z tak rzadkiego i tak drogocennego materiału można było zobaczyć tylko na stołach panujących w Europie rodów.

Wyroby z Petersburga odróżniają się od innych prawdziwie białym kolorem, cieniutką warstwą glazury i tą formą, która odpowiada starym chińskim tradycjom - skorupa jajeczna.  Przy lekkim uderzeniu wyroby odzywają się bardzo melodyjnym i przyjemnym dźwiękiem. Porcelana ta wydaje się bardzo delikatna i łamliwa, jednak wytrzymuje nieznaczne obciążenia mechaniczne.

Połączenie klasycznych form z filigranowymi rysunkami daje bardzo drogocenny wygląd. Daje to pole dla kolekcjonerów porcelany.

Porcelana jest zrobiona z masy, w której skład wchodzą fosfaty wapnia i kości zwierząt. Dlatego część tej porcelany nazywamy kostną.

Dzisiaj Łomonosowska Fabryka Porcelany jako jedyna w Rosji produkuje z cienkiej, kostnej porcelany i według starych wzorów rosyjskich artystów.

Asortyment produkcji jest bardzo duży. Serwisy, pojedyncze filiżanki ze spodkiem, wazoniki, figurki zwierząt. Cały czas się on powiększa o nowe wzory, lecz te stare są kontynuowane. Produkcja ze znakiem firmowym LFZ posiada certyfikat jakości i jest wykonana z ekologicznych surowców oraz czystych materiałów przez cały proces produkcyjny.

Numer katalogowy: 4437

PORCELANA

cena: 299.00 zł

stara cena: 349.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4437

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zainteresowanie porcelaną było tak wielkie, że Europejczycy bardzo chcieli poznać sekret jej wytwarzania. Udało się to dopiero po wielu latach. Największych starań w tym kierunku dokładali ... więcej