Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Płaskorzeżba porcelanowa Rosenthal MOZART

Strona głównaPORCELANAPłaskorzeżba porcelanowa Rosenthal MOZART

dostępność: 1

img_20221114_143240.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu przepiękną płaskorzeźbę do zawieszenia na ścianie wyprodukowaną przez niemiecką, znaną na całym świecie manufakturę Rosenthal.

Wykonana została z najwyższej jakości porcelany w kolorze białym w owalnej formie.

Przedstawia ona wizerunek Wolfganga Amadeusa Mozarta, czyli austriackiego kompozytora i wirtuoza gry na instrumentach klawiszowych, którego twórczość związana była głównie z Wiedniem. Razem z Haydnem oraz Beethovenem zaliczany jest do trójki tzw. "klasyków wiedeńskich". Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych i najważniejszych twórców w historii muzyki. Urodzony w Salzburgu był siódmym dzieckiem kompozytora Leopolda Mozarta i jego żony Anny Marii. Ostatnie lata swojego życia spędził w Wiedniu, gdzie do dzisiaj można zwiedzać jeden z jego apartamentów przy Domgasse. Mimo iż żył niecałe 36 lat zdążył zostawić po sobie kilkaset utworów, 50 symfonii, zagrał kilkadziesiąt koncertów oraz 13 oper. Jest po prostu Legendą.

Stan zachowania uważa się za dobry, z normalny śladami używania. Może być jedynie lekko ubrudzony.

Wymiary:

dł. 25cm

szer. 20cm

Numer katalogowy: 4923

PORCELANA

cena: 299.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4923

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Nazwę porcelana użył ponoć po raz pierwszy Marco Polo w XI wieku podczas swojego pobytu w Chinach. Zobaczył porcelanę i nazywał ją porceletta. Porceletta to po polsku porcelanki, czyli nazwa ... więcej