Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Pokaźna patera LINDNER Echt Kobalt

Strona głównaPORCELANAPokaźna patera LINDNER Echt Kobalt

dostępność: 1

img_20230720_150559.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy zjawiskową i niesamowicie elegancką paterę wyprodukowaną przez wspaniałą manufakturę LINDNER.

Patera wykonana została z porcelany najwyższej jakości. Dekorowana cudownymi motywami kwiatowymi w przepięknych kolorach, malowana prawdziwym kobaltem oraz bardzo grubo złocona na brzegach. Kusi swą atrakcyjnościa. Będzie świetnym pomysłem na prezent, ale też zjawiskową ozdobą witryny lub stołu. Sygnowana na spodzie.

Stan zachowania uważa się za bardzo dobry. Polecam i zapraszam do zakupu !

Wymiary:

dł. 33cm

szer. 33cm

LINDNER - historia fabryki zaczyna się w 1887r w miejscowości Mitterteich. Założona została przez Ludwiga Lindnera. W 1895r fabrykę przejęła spółka Masanic Pottery Max Emanuel & CO z Londonu. Firma została skonfiskowana przez władzę Bawarii w początkach I wojny światowej. Od 1917r działała jako Porzellanfabrik Mitterteich A.G. Liczba pracowników w tym czasie osiągała 300. Z powodu rosnącego popytu w 1925r zbudowano drugi zakład, a w 1937r trzeci. Niestety w 2006r firma zbankrutowała.

Numer katalogowy: 5218

PORCELANA

cena: 790.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 5218

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zainteresowanie porcelaną było tak wielkie, że Europejczycy bardzo chcieli poznać sekret jej wytwarzania. Udało się to dopiero po wielu latach. Największych starań w tym kierunku dokładali ... więcej