Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Porcelanowa figurka dzieci Volkstedt Turyngia

Strona głównaPORCELANAPorcelanowa figurka dzieci Volkstedt Turyngia

dostępność: 1

20190323_121903.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy piękną porcelanową figurkę wywodzącą sie z manufaktury Volkstedt. Figurka przedstawia dwójkę dzieci- chłopca i dziewczynkę, huśtających się na konarze drzewa. Figurka urzeka swą delikatnością (mimo sporych rozmiarów) oraz dbałością o szczegóły. Całość przedmiotu malowana ręcznie - naszkliwnie, z licznymi złoceniami m.in. na podstawie oraz na strojach dzieci.

Sygnatura Volkstedt 1762 widoczna na podstawie figurki używana od 1945roku. Historia samej wytwórni rozpoczyna się właśnie w 1762 roku w miejscowości Volkstedt w Turyngii, kiedy to przedsiębiorca Georg Heinrich Macheleid uzyskał od księcia Schwarzburg-Rudolstadt wyłączne prawo na budowę fabryki. Losy marki toczyły się dość burzliwie. W  5 lat później od jej powstania, została wydzierżawiona przez Christiana Nun, a już w 1797 roku kupił ją książę Ernst Constantin von Hessen- Philippsthal. Następnie w 1799 zakład przejęli Greiner i Karl Holzapfel. Koniec XVII wieku fabryka zasłyneła przede wszystkim z wyrobu porcelanowych figurek. W 1832r manufaktura straciła prawo na wyłączność w produkcji porcelany, tym samym dając pole do popisu mniejszym wytwórniom. W 1899 roku firmę przekształcono w spółkę akcyjną. Jej nazwę na Aelteste Volkstedter Porzellanfabrik AG. Natomiast po  II wojnie światowej fabryka  stała się częścią VEB Zierporzellanwerke Lichte jako VEB Aelteste Volkstedter Porzellanmanufaktur. Obecnie jest częścią grupy Seltmann Weiden.

Stan zachowania przedmiotu uznaje się za bardzo dobry. Produkt szczególnie polecany kolekcjonerom.

 

Wymiary:

wysokość: 16cm

długość podstawy: 12 cm

szerokość podstawy: 8,5cm

Numer katalogowy: 2799

PORCELANA

cena: 1 190.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2799

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Porcelanę wynaleziono w Chinach w VIII w. Nazwę nadali jej jednak prawdopodobnie Portugalczycy (wyraz porcella oznacza muszlę). Delikatna i prześwitująca, często przyrównywana była do ... więcej