Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Porcelanowy kufel do piwa Rein Zinn

Strona głównaPORCELANAPorcelanowy kufel do piwa Rein Zinn

dostępność: 1

img_20200307_120443.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Historia naczyń używanych do picia piwa ma tak samo długą tradycję jak i dzieje warzenia tegoż trunku. Naczynia te produkowano przede wszystkim z gliny, drewna, cyny lub srebra. Rodzaj użytego materiału był ściśle powiązany z poziomem materialnym posiadacza. Prezentowany przez nas kufel pochodzi z  bawarskiej manufaktury Rein Zinn. Został wykonany z  grubej białej, szkliwonej porcelany, a jej największym atutem są niebieskie zdobienia- malowidła przedstawiające m.in herby. Kubki te nierzadko wyposażano w pokrywki, czyli elementy przede wszystkim czysto praktyczne, ale o zupełnie innym przeznaczeniu niż w czasach dzisiejszych. Miały one utrudnić dolanie trucizny do napoju. Nasz kubek posiada takie wieko wykonane ze stopu metali, dzisiaj ma zapewne zapobiegać ulatnianiu się "bąbelków" czy aromatów, spożywanych trunków.

Stan zachowania okeśla się jako bardzo dobry i godny polecenia, zwłaszcza dla wielbicieli piwa i kultury bawarskiej.

Wymiary:

wysokość: 15cm

średnica wlotu: 7,5cm

średnica podstawy: 10cm

 

Numer katalogowy: 3396

PORCELANA

cena: 129.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3396

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Europejczycy zaczęli produkować porcelanę dopiero na początku XVIII w. - stało się tak dzięki Augustowi Mocnemu, który uwięził swojego alchemika w laboratorium w zamku pod Miśnią i pod ... więcej