Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Porcelanowy zestaw śniadaniowy Hertel Jacob Bavaria Germany

Strona głównaPORCELANAPorcelanowy zestaw śniadaniowy Hertel Jacob Bavaria Germany

producent: Bavaria

dostępność: 1

img_20190518_134740_-_kopia.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy piękny zestaw śniadaniowy niemieckiej manufaktury Hertel Jacob. Zestaw składa się z filiżanki, spodka oraz talerzyka deserowego wykonanych z porcelany w kolorze ecru. Całość pięknie zdobiona zjawiskowym emaliowanym dekorem przedstawiającym wielobarwny kwiat i rajskiego ptaka kolibra. Sygnatury na spodzie naczyń wskazują na to,że produkt powstał po 1969roku.Zdecydowanym atutem- poza delikatnym wielobarwnym malunkiem , są obfite złocenia widoczne na wszytskich elementach zestawu.

Stan zachowania przedmiotu uznaje się za bardzo dobry- zestaw posiada normalne ślady związane z użytkowaniem, przde wszytskim objawiające się w postaci przetarć na złoceniach.

Wymiary filiżanki:

wysokość: 5cm

średnica wlotu: 10cm

średnica podstawy: 4,5cm

 

Wymiary spodka:

średnica: 14,5cm

 

Wymiary talerzyka deserowego:

średnica: 19cm

 

Fabryka porcelany została założona w 1906 roku przez Jacoba i Schödla. Kolejne lata nie przynosiły owocnej współpracy, dlatego  Jacob postanowił poszukać nowego wspólnika. Ostatecznie znalazł się Hertel, który chętnie zaangażował się w rozwój marki i  zarządzanie firmą.

W efekcie w 1913 roku zmieniła się nazwa na Porzellanfabrik Hertel, Jacob & Co. G.m.b.H. i przeprowadzono restrukturyzację firmy. Należy wspomnieć, że jakość produkcji opuszczającej firmę zaczęto porównywać do powszechnie znanych  wyrobów Rosenthala.

Po II wojnie światowej spółka przeprowadziła kolejną modernizację i automatyzację procesu produkcyjnego, w celu podniesienia standardów. Zabieg ten okazał sie niefortunny, gdyż doprowadził  do spadku jakości wytwarzanych produktów. Również dekoracje i projekty nie osiągnęły przedwojennych wyników.

W 1968 roku fabrykę przejęła spółka Melitta. Porcelanowa część biznesu nie była jednak w dalszym ciągu w stanie wypracować określonych wyników i przynieść pożądanego sukcesu marki. Dodatkowo własne problemy przeżywała Melitta, która zdecydowała się skoncentrować na swojej podstawowej działalności -czyli produkcji filtrów do kawy. Ostatecznie niekorzystne działania przyniosły porażkę i  w 1979 roku była fabryka porcelany Hertel Jacob przestała istnieć.

Numer katalogowy: 2852

PORCELANA

cena: 99.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2852

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile warta jest najdroższa filiżanka na świecie? Cóż, odpowiedź na to pytanie wręcz zwala z nóg, bo mówimy w tym przypadku o kwocie sięgającej ... więcej