Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Porcelanowy zimorodek od Karla Ens Volkstedt Porzellan

Strona głównaPORCELANAPorcelanowy zimorodek od Karla Ens Volkstedt Porzellan

dostępność: 1

img-20190416-wa0041.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy piękną i dość rzadką wersję porcelnowej figurki "Zimorodka" pochodzącego z manufaktury Karl Ens Porzellanfabrik z Turyngii. Figurka urzeka swą dbalością o szczegóły i piękną paletą kolorystyczną. Sygnatura "wiatraka" ENS w kolorze niebieskim, umieszczona na spodzie figury- wskazuje na to, iż powstała ona po 1945roku.

Stan zachowania przedmiotu uznaje sie za bardzo dobry. Figurka posiada naklejoną, oryginalną etykietę marki w kolorze złotym.Przedmiot szczególnie polecany wielbicielom manufaktury Karla ENS oraz kolekcjonerom wyjątkowych produktów z wysokiej jakości porcelany.

Wymiary:

wysokość: 13cm

szerokość podstawy: 7cm

 

Porzellanfabrik Karl Ens powstała w 1899 roku, jako kolejny porcelanowy biznes należący do rodziny Ens. Karl Ens już w 1860 r. założył  the Triebner, Ens & Co. In, a w  1899 odszedł ze spółki zaczynając nową inwestycję, która stała się bardzo szybko popularna i ceniona, dzięki produkcji  porcelanowych materiałów najwyższej jakości.

Założyciel firmy miał dwóch synów, Karla i Eduarda. Karl junior kierował firmą od 1919 do 1939 roku. W 1972 roku spółka została znacjonalizowana i jako VEB Unterglasurporzellanfabrik stała się częścią VEB Sitzendorfer Porzellanmanufaktur.

Ostatecznie w 1990 roku fabryka trafiła ponownie w ręce prywatne

 

Numer katalogowy: 2842

PORCELANA

cena: 289.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2842

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Tajemnica weneckiego MURANO. Szklane towary z Wenecji, których sława obiegła cały świat, były niegdyś, do tego stopnia pożądanym towarem,że wenecki senat w XIII, pod pretekstem ... więcej