Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Nietuzinkowa filiżanka do Mokki LUDWIGSBURG

Strona głównaPORCELANANietuzinkowa filiżanka do Mokki LUDWIGSBURG

dostępność: 1

img_20221006_094943.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy niesamowicie zjawiskową i uroczą filiżankę na nóżkach do Mokki wyprodukowaną przez manufakturę LUDWIGSBURG.

Wykonana została z najwyższej jakości porcelany w kolorze białym. Nie ma typowego, okrągłego kształtu, raczej owalny osadzony na krótkich nóżkach. Posiada cudownie wyprofilowany uchwyt. Dekorem tej filiżanki są malutkie kwiatuszki zarówno zewnątrz jak i wewnątrz oraz subtelnie pozłacany rant. Opakowana jest w oryginane pudełko Ludwigsburg. Sygnowana jest na spodzie znakiem używanym od 1948r. Rewelacyjnie będzie się prezentować w witrynie, ale też sprawi ogromną przyjemność przy porannej kawie. Idealnie sprawdzi się też w formie upominku na specjalną okazję.

Stan zachowania uważa się za bardzo dobry, serdecznie polecam i zapraszam do zakupu !

LUDWIGSBURG - fabryka została założona w 1758r na mocy dekretu księcia Karola Eugeniusza Wirtemberskiego. W 1759r został zatrudniony drugi dyrektor Joseph Jakob Ringier. Dzięki jego doświadczeniu udało się rozpocząć okres szybkiego rozwoju firmy. Fabryka odnosiła sukcesy do 1775r. W tym roku Eugeniusz zdecydował o przeniesieniu siedziby dworu do Stuttgartu. Schyłkowy okres w historii manufaktury spowodowany był niedostosowaniem się do współczesnych trendów artystycznych. Ostatecznie w 1824r fabrykę zamknięto z powodów ekonomicznych. W 1919r podjęto próbę ożywienia tradycji. Po przegraniu procesu sądowego firma musiała zmienić nazwę na Ludwigsburger Porzellanmanufaktur AG. Produkcja trwała do 1927r. W 1948r podjęto kolejną próbę reaktywacji przez Ottona Wanner-Brandta. Spółka przyjęła nazwę Ludwigsburg GmbH. Istniała aż do stycznia 2016r.

Wymiary:

wys. 4,5cm

dł. 10cm

szer. 6,5cm

poj. 100ml

pudełko wys. 8,5cm / dł. 9,5cm / szer. 12cm

 

Numer katalogowy: 5200

PORCELANA

cena: 990.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 5200

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zainteresowanie porcelaną było tak wielkie, że Europejczycy bardzo chcieli poznać sekret jej wytwarzania. Udało się to dopiero po wielu latach. Największych starań w tym kierunku dokładali ... więcej