Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Rajski ptak z porcelany Gerold Porzellan Bavaria

Strona głównaPORCELANARajski ptak z porcelany Gerold Porzellan Bavaria

producent: Bavaria

dostępność: 0

img_20190401_173625.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Piękna figura przedstawiająca rajskiego ptaka- prawdopodobnie samca cudowronka, sygnowanego manufakturą Gerold Porzellan Bavaria, powstałą w zachodniej części Niemiec. Figura wykonana w całości z białej porcelany, malowana  naszkliwnie. Podstawa również wykonana z porcelany, imitującej kształtem drzewo. Ptak w pozycji do lotu, siedzący na gałęzi, w dominującym kolorze żółtym, brązowym i zielonym. Niesmowite wrażenie robi ogon ptaka, wygięty w kształcie okręgu, opadajacy na podstawę figury.

Stan zachowania uznaje się za dobry- ubytek pióra na ogonie, ze względu na nieregularny kształt piór, nie rzucający się w oczy.

 

Wymiary:

wysokość: 27cm

szerokość postawy: 9,5cm

długość postawy: 12cm

Numer katalogowy: 2756

PORCELANA

cena: SPRZEDANY

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2756

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 103
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Porcelanę wynaleziono w Chinach w VIII w. Nazwę nadali jej jednak prawdopodobnie Portugalczycy (wyraz porcella oznacza muszlę). Delikatna i prześwitująca, często przyrównywana była do ... więcej