Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Skrzydlaty półmisek Mythos Rosenthal 40cm

Strona głównaPORCELANASkrzydlaty półmisek Mythos Rosenthal 40cm

producent: Rosenthal

dostępność: 1

img_20201002_094817.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Paul Wunderlich, projektant tej znakomitej kolekcji,w  zręczny sposób odpowiada na pytanie- czy człowiek może istnieć bez sztuki?-mówiąć: "Tak, tylko że nie opłaca się to żadnej ze stron"...Sztuka ma inspirować, wprawiać w zachwyt i tak jak ten piękny serwis z kolekcji "Mythos"-pobudzać wyobraźnię i cieszyć oko swym niebanalnym designem. Marka Rosenthal postrzega produkcję porcelany jako działalnośc artystyczną, co owocowalo i owocuje, współpracą z wieloma znanymi nazwiskami ze świata kultury i sztuki. Kolekcja "Mythos" Paula Wunderlicha to jedna z najoryginalniejszych form, jakie kiedykolwiek powstały w tej niemieckiej wytwórni. Posiadany przez nas półmisek , posiada piękne relefowe zdobienie, w postaci skrzydeł rozpiętych niemał na całym obrzeżu naczynia.Ponadto  zdobi go eleganckie złocenie podkreślające "skrzydlaty" dekor.W przeciwieństwie do pozostałych półmisków z tej kolekcji,ten posiada akcent kolorystyczny. Półmisek nie jest cały biały, ale niemal połowa naczynia została pomalowana w kolorze gołębim.    Naczynie, łączy sztukę piękną z tą użytkową. Porcelanowe skrzydełka, to akcent, który wzbudza nawiększy zachwyt, wśród wielbicieli marki. Sam Gianni Versace zainspirowany projektem Wunderlicha stworzył kolekcję Medusa, również dostępna w naszej Galerii.

Stan zachowania produktu uznaje się za bardzo dobry. Jak każde dzieło sztuki, produkt był użytkowany z należytym szacunkiem, przez poprzedniego właściciela-dlatego ślady używania są znikome. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą i materiałe fotograficznym.


Wymiary:

długość: 40cm

szerokość: 18cm

Historia manufaktury Rosenthal, jednej z najbardziej znanych fabryk porcelany na świecie, sięga swoimi korzeniami 1879 roku, kiedy to młody Philipp Rosenthal zakłada malarnię porcelany w Zamku Erkersreuth (niedaleko Selb w Bawarii). Nieograniczona wyobraźnia i determinacja właściciela, idąc w parze z rozkwitem gospodarczym i kulturalnym Cesarskich Niemiec, przyczyniają się w krótkim czasie do rozpoczęcia produkcji własnych wyrobów (1889), by na początku XX wieku, poprzez przyłączenie kilkunastu fabryk, (m. in. Jacob Zeidler & Co., Thomas & Co. w Marktredwitz, Selb-Plössberg), stać się jedną z największych wytwórni w Europie.

Jej sztandarowe dzieła obejmują m.in. historyzujące serwisy o bogatej plastyce inspirowane dekoracją rokokową; historyzujące filiżanki i wazony (projektowane przez samego założyciela fabryki  oraz, podążające w stronę stylistyki secesyjnej, naczynia z linii Pâte sur Pâte (1899).
 

Numer katalogowy: 3665

PORCELANA

cena: 259.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3665

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Porcelanę wynaleziono w Chinach w VIII w. Nazwę nadali jej jednak prawdopodobnie Portugalczycy (wyraz porcella oznacza muszlę). Delikatna i prześwitująca, często przyrównywana była do ... więcej