Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Unikatowa filiżanka Marcello Morandini Rosenthal nr 12

Strona głównaPORCELANAUnikatowa filiżanka Marcello Morandini Rosenthal nr 12

producent: Rosenthal

dostępność: 1

img_20210218_095459.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Ten unikatowy obiekt jest efektem wspólnych działań artysty -Marcello Morandini z wytwórnią Rosenthal. Współpracy polegającej na zacieraniu się granic między użytecznością prezentowanego naczynia, a jego artystycznym wymiarem.   Sam Marcello Morandini, rozpoczął współprace z manufakturą Rosenthal juz w 1979roku.  Ten wybitny włoski architekt, rzeźbiarz i projektant urodził się w 1940 roku w Mantui, a obecnie mieszka i tworzy w Varese. Filiżankę cechuje niebywała precyzja kontrukcji i dekoracji, przy jednoczesnym zachowaniu dynamicznego wyrazu.

Stan zachowania naczyń, uznaje się za bardzo dobry- z normalnymi śladami uzytkowania, widocznymi chociażby na porcelanowym talerzyku.

Wymiary:

Filiżanka:

wysokość: 5,5cm

średnica wylewu:9cm

średnica podstawy:4cm

pojemność: 200ml

 

Spodek:

średnica:17,5cm

Numer katalogowy: 3896

PORCELANA

cena: 269.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3896

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Europejczycy zaczęli produkować porcelanę dopiero na początku XVIII w. - stało się tak dzięki Augustowi Mocnemu, który uwięził swojego alchemika w laboratorium w zamku pod Miśnią i pod ... więcej