Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Waza ROSENTHAL MONBIJOU

Strona głównaPORCELANAWaza ROSENTHAL MONBIJOU

producent: Rosenthal

dostępność: 1

p1320718.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Mój klejnot -to francuskie tłumaczenie słów -mon bijou,od którego swą nazwę wzięła forma porma porcelanowej filiżanki marki Rosenthal .Powstała ona pod koniec XIX wieku w czasie europejskiej secesji,kiedy w Niemczech w wielu dziedzinach odczuwalne były silne wpływy kultury francuskiej.Forma "Monbijou"przywodzi  na myśl ludwikowski styl rokoko,zarówno poprzez swój kształt jak i charakterystyczne wytłaczane na porcelanie motywy rocaille .Prezentowana waza jest niezwykle elegancka ,przy jednoczesnej prostocie wynikającej z braku zastosowania złoceń ,czy innych kolorystycznych akcentów.Głównym atutem wazy ,są jej reliefowe-roślinne zdobienia.Ciekawostką jest ,że prawdziwą amatorką tej porcelany jest amerykńska aktorka Grace Kelly,która poślubiając Księcia Monako ,zleciła zakupienie serwisu Monbijou Rosenthala (w wersji "Rambouillet"),który do dzisiaj stanowi wyposażenie książęcego pałacu.

Stan wazy określamy na dobry ze względu na jedno małe pęknięcie porcelany z na dolnej krawędzi wazy (pęknięcie na powierzchni )  .W środku naczynie pozostaje szczelne .Pęknięcie widoczne na ostatnim zdjęciu .

Wymiary:

Wys.całkowita:16 cm

Średnica bez uchwytów:19 cm

Pojemność:1600 ml

Numer katalogowy: 3777

PORCELANA

cena: 329.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3777

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
"Christofle" i Polska. Mało kto wie, że historia firmy "Christofle", nierozerwalnie łączy się z Polską. Przez stulecia, na przemian konkurując i współpracując z warszawskim Fragetem, ... więcej